Християнські новини

У Єгипті спалено понад півсотні церков

Після спалахів заворушень по всьому Єгипту ісламісти обрали тактику масових підпалів адміністративних будівель, урядових установ, поліцейських ділянок, а також коптських храмів.
CNN з посиланням на главу Коптської церкви у Великобританії повідомляє, що дотла спалені понад 50 церков, десятки будинків, установ і магазинів, що належать коптам-християнам.
Зокрема, спалена церква березня Гергіс в місті Сохаг – поселенні з найбільшою коптської громадою, Центр християнської молоді в Фаоюме, а також одна з найдавніших християнських споруд – побудована в IVстолітті церква Святої Марії в місті Мінья.
Деякі церкви вдалося відстояти. Як передає ІТАР-ТАСС, в деяких районах на захист християнських храмів вставали не тільки копти, але і мусульмани з числа місцевих жителів, шикуючись “живим щитом” навколо будівель.
За офіційними даними МОЗ Єгипту, в ході заворушень загинули 580 осіб, більше 4000 отримали поранення й численні травми.
Держдеп США та МЗС Канади виступили з осудом нападів на християнські церкви в Єгипті.
Начальник прес-служби держдепартаменту США Джен Псакі повідомила: США «обурені нападами на численні церкви коптів, що мали місце в останні дні, і найрішучішим чином засуджуємо ці вилазки. Ми також засуджуємо недавні напади на громадські установи, в тому числі поліцейські дільниці. Такому насильству абсолютно немає місця в Єгипті».
Глава МЗС Канади Джон Берд також закликав єгипетські влади «захистити віруючих і місця для здійснення богослужіння».

Більше про переслідування віруючих:

За словами міністра, «Канада переконана в тому, що становлення в Єгипті демократичної системи, в якій з повагою ставилися б до голосів всіх єгиптян, включаючи членів громадянського суспільства і релігійних меншин, – найкращий шлях до відновлення в країні спокою і процвітання в майбутньому».

NEWSru.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!