Релігія

ВРЦіРО разом з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини зробили заяву щодо полонених

Всеукраїнська Рада Церков та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини зробили спільну заяву щодо полонених і депортованих.

Джерело: ІРС

СПІЛЬНА  ЗАЯВА

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Вже майже 7 місяців, як йде повномасштабне вторгнення Росії на територію України, і український народ виборює своє право на життя. Після неспровокованого нападу 24 лютого, 12 мільйонів українців були змушені залишити свої будинки і понад 5 мільйонів – свою країну. Війна – це загроза основній цінності – життю людини, а в нашому випадку, це – ще й зазіхання на життя цілого народу, тобто – геноцид.

За даними ООН, за час, що минув від початку російської агресії проти України до 22 серпня, загинуло 5587 людей, серед них – 362 дитини. Поранення отримали 7890 людей. Йдеться лише про повністю підтверджені та ідентифіковані випадки. Реальні цифри загиблих цивільних значно вищі, оскільки отримання інформації з місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається з затримкою, а багато повідомлень про смерті серед цивільних ще перевіряються. Крім того, станом на середину серпня понад три мільйони громадян України були вивезені добровільно чи примусово на територію Росії з окупованих територій сходу та півдня України.

У полоні російських загарбників перебувають тисячі наших захисників та цивільних людей. Про долі більшості з них Росія не надає жодної інформації, ігноруючи усі норми міжнародного гуманітарного права. Відомості, що надходять з різних джерел, свідчать про те, що наші співвітчизники піддаються жорстоким тортурам, фізичному та психологічному тиску, утримуються в нелюдських умовах, часто без води та їжі.

В умовах невиконання державою-агресором положень Женевських конвенцій стосовно поводження з військовополоненими та незаконно утримуваними цивільними людьми, а також відсутності надійного механізму взаємодії з російською стороною щодо вирішення подальшої долі зазначених категорій осіб наразі ми, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини,  своєю головною місією вважаємо пошук усіх можливих шляхів для визволення наших полонених.

Ми звертаємось до світової спільноти та всіх міжнародних організацій, які мають захищати права людей та бути гарантами світової безпеки, сприяти у поверненні додому постраждалих від російської агресії, полонених військових, цивільних заручників та всіх, хто був примусово вивезений до території країни-агресора або утримуються на тимчасово окупованих територіях!

Молімося за мир та скорішу перемогу!

Київ, 23 вересня 2022

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!