Протестанти

Церква євангельських християн-баптистів у Львові святкує 100-річчя

Церква євангельських християн-баптистів у Львові, яка нині нараховує 18 громад, святкує 100-річчя. Святкування цієї дати відбудеться 29 та 30 жовтня. Під час пресконференції з нагоди 100-річчя Церкви ЄХБ у Львові збиратимуть кошти для ЗСУ.

Джерело: dailylviv

Про це під час пресконференції у Львівському пресклубі повідомив депутат Львівської міської ради, пастор церкви «Осанна» Дмитро Колесник.

У неділю, 30 жовтня, о 17:00 у молитовному домі євангельських християн-баптистів, що на вулиці Зеленій, 11б, відбудеться офіційне святкування. З нагоди ювілею запрошують усіх охочих. Також очікуються гості з Європи та США. На добровільні пожертви церква придбає 100 тактичних аптечок для українських військових.

Напередодні цієї події, у суботу, 29 жовтня, у цьому ж храмі відбудеться концерт духовної музики для вимушених переселенців, які через війну знайшли притулок у Львові.

Наразі Церква ЄХБ у Львові налічує 18 громад. Одна частина з них має власні церкви, друга частина орендує приміщення для богослужінь.

Олег Боднар, єпископ, голова Львівського обласного об’єднання церков ЄХБ зауважив, що всіх вірян, які не належать до православ’я чи католицизму, часто помилково зараховують до баптистів.

«Насправді ж баптисти мають своє чітко окреслене віровчення та принципи. Ми входимо до складу Всеукраїнського об’єднання церков, Європейської баптистської федерації, яка своєю чергою належить до Світового альянсу баптистів. Відтак, наша духовна сім’я дуже велика та різноманітна.

У світі налічується близько 110 мільйонів баптистів. А загалом протестантський світ налічує сьогодні від 800 мільйонів до 1 мільярда людей. При цьому ми не рахуємо усіх, хто відвідує наші богослужіння на великі свята, а лише тих, хто є фіксованим членом церкви», – пояснив під час пресконференції Олег Боднар.

Читайте також:

Що означає покаятися і охреститися?

Що стосується історії баптистів у Львові, то все почалося в 1921-22 роках, коли до міста прибули перші віруючі з Польщі та США.

«Ян Петраш, Іван Гілевич, Юлія Савич були тими, хто здійснив каяття і прийняв свідоме хрещення. Вони знайшли у Львові однодумців та проводили молитви у кількох квартирах. У 1922 році в місті охрестили по вірі ще п’ятьох людей. Це були ті, хто прийшов до Бога усвідомлено та прийняв хрещення у зрілому віці.

На той час законодавство не було прихильним до іновірців, а влада, духовенство та й прості віряни не схвалювали тих, хто “краде людей з церков”. Проте нині баптистська церква є достатньо чисельною, а її члени почуваються вільними у своєму виборі», – розповів історик і пастор центральної церкви ЄХБ Львова Ярослав Назаркевич.

Сьогодні 27 представників Церкви ЄХБ зі Львівщини зі зброєю в руках захищають Україну від російських загарбників, а тисячі інших наближають нашу перемогу роботою в тилу та волонтерством.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!