Баптисти

Керівництво Союзу баптистів вирішило перейти на григоріанський календар з грудня 2022 року – ВСЦ ЄХБ

23 червня 2022 року Всеукраїнська Рада Церков євангельських християн-баптистів вирішила перейти на григоріанський календар з грудня поточного року. Відповідним новим стилем користуються римо-католицькі та реформаторські громади.

Джерело: rmikola.com

Україна перейшла на григоріанський календар (з запізненням на 350 років) ще 16 лютого 1918 року. Однак не всі сприйняли новий стиль. Московська православна церква вважала григоріанський календар єретичним, бо він пов‘язаний з католиками. При цьому церкви московського патріархату прийняли наступне рішення – все приватне і суспільне життя проводити за новим (григоріанським) стилем, а релігійні свята за старим юліанським. Цей підхід перейняли й всі інші конфесії, крім римо-католиків.

Через певний час, 23 червня поточного року, Союз баптистів прийняв рішення про те, щоб їхні громади перейшли на григоріанський календар з грудня 2022 року.

Ця меншість у національному релігійному полі, до якої приєдналося ВСЦ ЄХБ у зв’язку зі зміною календарного стилю, є абсолютною більшістю у вселенському християнстві. Зокрема, римо-католицькі й реформатські громади віддавна користуються григоріанським календарем.

Посприяли новому стилю й українські законодавці минулого року, коли зробили 25 грудня, за григоріанським календарем, національним вихідним через Різдво.

Чимало баптистських громад святкують Різдво за новим стилем вже багато років. До того ж цього року ряд церков ЄХБ почала святкувати Пасху із західними християнами.

Однак зауважується, що може з’явитися дискусія щодо відзначення свят за новим стилем, і взагалі переходу на григоріанський календар, але не міжцерковно, бо баптисти давно навчились приймати окремі особливості одне одного. А ось в середині громади можуть. Тому пасторам бажано буде поступово призвичаюватися до нового календаря, шляхом подвійного святкування головних свят, остерігаючись форсування переходу.

Окрім того, друкувати календарі необхідно буде вже з оновленою сіткою свят.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!