війна

Події 10 жовтня спричинять подальше переміщення українців − ООН

Дедалі більше людей будуть змушені залишити свої будинки в Україні, попередив у понеділок 10 жовтня Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді після того, як російські ракети влучили в Київ та інші міста України.

Джерело: epochtimes

«Жах того, що сьогодні сталося в Україні… непростимий», − сказав журналістам італійський дипломат, повідомляє Lefigaro.

За його словами, бомбардування мирного населення, будинків, невійськової інфраструктури в багатьох містах України означає, що війна стає все важчою для мирного населення і події, які сталися 10 жовтня, спричинять подальше переміщення українців.

З того часу, як 24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, понад 7,6 мільйона українців, які виїхали, були зареєстровані як біженці по всій Європі. Хоча деякі з них відтоді повернулися додому, близько 4,2 мільйона українців набули статусу тимчасового захисту в ЄС. За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), близько 7 мільйонів людей також були переміщені всередині країни, що роздирається конфліктом.

Філіппо Гранді сказав, що він очікує, що люди тікатимуть переважно всередині країни після терактів у понеділок, внаслідок яких, за даними Київських ЗМІ, щонайменше 14 людей загинули та близько 100 отримали поранення.

«Мій прогноз… полягає в тому, що ми побачимо переважно внутрішнє переміщення, – сказав він. − Люди тікають лише кілька годин, рятуючись від бомб… а потім намагаються повернутися додому», − додав Гранді.

Читайте також:

Схожі статті

 

Але в ситуаціях, коли руйнування є масштабнішими й люди більше не мають доступу до опалення чи їжі, «я боюся, що внутрішнє переміщення не триватиме довго».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button