війна

Уже видані 83 мандати на право здійснення військового капеланства

Перші 83 мандати на право здійснення військового капеланства видані 25 жовтня Державною службою з етнополітики та свободи совісті. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Джерело: Укрінформ

«Цьогоріч в Україні військові капелани набувають офіційних посад, визначених новим законодавством. Вони знаходяться поряд із воїнами, зокрема й у найнебезпечніших ситуаціях», − зазначається в повідомленні.

Також за стандартами НАТО капелани не мають права використовувати зброю, але Україна, своєю чергою, застосовуватиме такий підхід.

«Згідно зі Законом України “Про Службу військового капеланства”, видача зброї та боєприпасів військовим капеланам заборонена», − наголошує відомство.

Водночас у МКІП інформують, що основним напрямком діяльності капелана є можливість надати підтримку людині незалежно від її релігійних поглядів. Адже основними принципами капеланства є рівноправність представників усіх конфесій і військових капеланів, незалежно від їхньої приналежності до релігійної організації, а також толерантне ставлення до представників інших релігійних організацій.

Читайте також:

У світі посилюються переслідування на віруючих

Схожі статті

Як повідомлялося раніше, інститут капеланства був підтриманий Верховною Радою в листопаді 2021 року, відповідно до Закону «Про військову службу капеланства». Водночас 4 жовтня 2022 року заступник міністра оборони Ганна Маляр у Facebook написала про запуск цієї служби у лавах ЗСУ.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button