Християнська музика

«Тихая ніч, дивная ніч»

Для вас сьогодні в місті Давида народився Спаситель, Який є Христос Господь».
(Пер. Р. Турконяка)

У 1978 році ми з дружиною мали нагоду відвідати Європу. Слід зізнатися, що того дня ми трохи заблукали, але раптом нашу увагу привернула вивіска «Каплиця “Тиха ніч”, Оберндорф».

Ми навіть не здогадувались, що така каплиця існує, і тому швидко забули про необхідність з’ясувати, де ми знаходимося – це могло зачекати. Натомість єдине, що нас турбувало в той момент – знайти каплицю.

У ній ми дізналися дивовижну історію, яка може дати нам кілька важливих уроків. Деякі з них є актуальними під час Різдва, яке святкується в умовах пандемії COVID.

Віршований текст був написаний священником на ім’я Йозеф Мор у часи відчаю, війни, страждань, страху і голоду. У дитинстві, яке випало на період наполеонівських війн, що зруйнували політичну і соціальну інфраструктуру країни, він пережив відчай і жорстокість у своєму селі Маріапфар. У 1815 році виверження вулкану індонезійської гори Тамбора викликало широкомасштабну зміну клімату по всій Європі. 1815 рік був названий «роком без літа», тому що воно було дуже холодним. Снігові бурі траплялися навіть у середині літа. Врожаю не було і почався повсюдний голод.

Паства Йозефа Мора жила у злиднях, зазнала страждань від голоду і втрат, була під гнітом почуття безнадії, але його непохитна віра давала йому сили продовжувати боротися і давати розраду своїй пастві. Тому в 1816 році він написав вірш із шести куплетів, де висловив надію, що все ще є Бог, Який піклується.

Читайте також:

Щороку під час Різдвяних свят ми співаємо три куплети з шести написаних Йозефом Мором. І щоразу ця пісня приносить надію тим, хто готовий слідувати за Ісусом.

Тихая ніч, дивная ніч,
Все дріма, лиш не спить
Благоговіє подружжя святе.
Дивного Сина послав Бог Отець,
Радістю серце горить!
Радістю серце горить!

Тихая ніч, дивная ніч,
Голос з неба звістив:
Тіштеся, нині Христос народивсь,
Мир і спасіння для всіх Він приніс,
Світло святе нам явив!
Світло святе нам явив!

Тихая ніч, дивная ніч,
В небо нас Бог позвав,
Хай же відкриються наші серця
І хай прославлять Його всі уста.
Він нам Спасителя дав!
Він нам Спасителя дав!

Слова: Йозеф Мор
Мелодія: Франц Грубер
Аранжування і зведення: Олександр Кузьмич
Відеозйомка і монтаж: Євгеній Васильцов

Джерело: t.me/worship_daily

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button