Блог Сергія Головіна

Безсилля закону

Якими б добрими не були закони, вони ніколи не стануть перешкодою для зла в серцях людей. Які б надії не покладали б ми на чергові всенародні вибори, вони не змінять характеру самого народу. Можна лише здогадуватися, якими були б результати референдуму щодо встановлення верховенства права, якби вдалося організувати такий у Содомі та Гоморрі! Наївно вважати, що хороше законодавство та соціальні реформи можуть змінити суспільство, якщо при цьому люди, його складові залишаться такими самими, як і раніше. Зміни сердець – не результат, а причина пробудження у суспільстві.

Ізраїль мав найкращий Закон із усіх народів. Але це не заважало йому постійно уникати Господа. Тільки Божа благодать, дарована через віру в Христа Ісуса, дозволяє суспільству приносити плід, гідний його справжнього призначення. Апостол пише: «Бо благодаттю ви спасенні через віру, і це не від вас, Божий дар: не від діл, щоб ніхто не хвалився. Бо ми – Його творіння, створені у Христі Ісусі на добрі діла, які Бог наперед нам призначив виконувати» (Ефесян 2:8-10). У цьому – виконання стародавнього пророцтва: «Оце Заповіт, що його Я складу по тих днях із домом Ізраїлевим, говорить Господь: Покладу Я Закони Свої в їхні думки, і на їхніх серцях напишу їх, і буду їм Богом, вони ж будуть народом Моїм» (Євреїв 8:10).

Проте справедливі закони сприяють формуванню моральної свідомості суспільства. Мудрість, що накопичується поколіннями, свідчить: «праведність підносить народ, а беззаконня – безчестя народів» (Приповісті 14:34). Думка ця пронизує все Писання:

«Коли мої думки болючі в нутрі моїм множаться, то розради Твої веселять мою душу! Чи престол беззаконня з Тобою з’єднається, той, що гріх учиняє над право?» (Псалми 93:19,20).

«Не спочине бо берло нечестя на долі тих праведних, щоб праведні не простягли своїх рук до неправди» (Псалми 124:3).

«Горе законодавцям несправедливим, та писарям, які пишуть на лихо» (Ісая 10:1).

Схожі статті

Закон Мойсеїв, заснований на принципі справедливості, не тільки служив свідченням близькості Господа до Свого народу (Второзаконня 4:7-8), але й виконував роль виховника до Христа (Галатам 3:24).

Читайте також:

Ніякі справедливі закони й доброчесна влада не в змозі змінити серця людей. Писання попереджає: «Не надійтесь на князів, на сина людського, в якому немає спасіння» (Псалми 145:3). Але Господь через пророка дає обітницю: «І дам вам нове серце, і нового духа дам у ваше нутро, і викину камінне серце з вашого тіла, і дам вам серце із плоті» (Єзекіїль 36:26).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!