Топ

Ти потрібний

Велика знахідка

Історія знає багато великих знахідок і відкриттів. Достатньо пригадати Кумранські печери, де знайдені древні манускрипти Біблії, знахідку затонулого «Титаніка» на дні океану чи осколок метеорита, який знайдено в Антарктиді. На думку вчених, він прилетів з Марса. Але варто нам знайти загублений ключ від квартири, і ця знахідка значно важливіша, ніж відкриття нової галактики. Найграндіозніша знахідка в світі – це віднайдена і спасенна людина. Цю знахідку ні з чим не зрівняти.

Знайшовши загубленого грішника, Христос не сварить його. Ісус називає нас «Своїми». Більше того: Христос вмер замість нас, заплативши за нас Своєю кров’ю. «І знайте, що не тлінним сріблом або золотом відкуплені ви були від марного вашого життя, що передане вам від батьків, але дорогоцінною кров’ю Христа, як непорочного й чистого Ягняти» (1Петр.1:18-19).

Пастир Ісус несе знайдену вівцю на плечах. Бог тримає спасенних у Своїй руці, Христос каже: «І Я життя вічне даю їм, і вони не загинуть повік, і ніхто їх не вихопить із Моєї руки» (Iван.10:28). Ні диявол, ні секти, ні вороги Христові, ні світ – не вихоплять спасенних із всемогутньої руки Творця-Спасителя.

Пастир несе відшуканого грішника «додому». Дім у біблійному розумінні – не просто будівля чи квартира. Це комфорт, домашній затишок, місце відпочинку, миру, взаєморозуміння, прощення, безпеки, турботи, любові, сімейної радості. Саме за таким домом сумує людська душа.

Друже, ти втомився блукати по світі в пошуках прощення і спокою. Довірся Ісусу Христу. Він поверне тебе в отчий дім – до Бога, Якого ми всі покинули. В притчі сказано: коли загублена вівця знайдена, спільній радості немає меж. Радіє Сам Христос. «Радійте зі Мною», – каже Пастир. Можна тільки уявити, як радіє Бог, коли загублений грішник повертається до Нього. «Він через муки Своєї душі буде бачити плід, та й насититься. Справедливий, Мій Отрок, оправдає пізнанням Своїм багатьох, і їхні гріхи понесе» (Iс.53:11).

Радіє прощений грішник: адже минуле повністю очищене; теперішнє світле, бо Бог поруч – у серці; майбутнє визначене. Христос запевнив всіх прощених: «Це Я вам говорив, щоб радість Моя була в вас, і щоб повна була ваша радість» (Iван.15:11).

Схожі статті

Радіють всі, хто поряд – ті, що довго за тебе молилися. Радіють всі мешканці Неба. «Говорю вам, що так само на небі більше радітимуть за одного грішника, що кається, аніж за дев’ятдесятьох і дев’ятьох праведників, що не потребують покаяння!…» (Лук.15:7). Ангелам не відома радість прощення, вони не согрішили. Однак ангели радіють разом з нами. Вони знають ціну прощення, адже Син Божий залишив славу небес і зійшов у грішний світ. Ангели радіють тому, що в аду буде на одного менше, а на Небесах – на одного більше.

Білий бант

Письменниця Елліс Грей описує епізод з життя молодого чоловіка, який відбув термін покарання. Незадовго до звільнення з в’язниці він написав батькам лист, в якому просив прощення за те, що своїм вчинком осоромив всю родину. У листі повідомив, що повернеться в рідний дім на автобусі, маршрут якого проходить повз батьківський будинок. Якщо батьки його простять, то нехай на яблуні, що на подвір’ї, прив’яжуть білий бант. Він побачить його, проїжджаючи повз, і повернеться додому. Якщо банта не буде, то поїде далі, і додому вже ніколи не вернеться.

Під’їжджаючи до рідного міста, молодий переступник закону вдивлявся у вікно з неприхованим хвилюванням і тривогою. Чекають його вдома, чи ні? Простять його, чи ні? Помітивши тривогу, жінка, яка сиділа поруч, поцікавилась в чому справа. Він неохоче розповів. Всі пасажири в автобусі з нетерпінням дивилися у вікна. І ось за поворотом батьківський дім… Вся яблуня була в білих бантах. Всі в автобусі раділи разом із прощеним блудним сином.

Біблія каже: «Так, волі нема Отця вашого, що на небі, щоб загинув один із цих малих» (Матв.18:14).

Друже, можливо, і ти задаєшся питанням: «Кому я потрібен?» Пам’ятай, що ти потрібен Богу. Його Син помер за тебе на Голгофському хресті. Він взяв на Себе весь твій гріх. «Бо Христос, коли ми були ще недужі, своєї пори помер за нечестивих» (Рим.5:6). Він закликає тебе сьогодні довіритися Йому. Але на Його заклик потрібно відгукнутися.

Що від тебе очікує Бог

По-перше, покаяння. «Покайтеся, і віруйте в Євангелію!» (Марка 1:15). Покаятися – значить висповідати перед Богом свій гріх, попросити у Нього прощення, змінити своє відношення до Бога, до себе і до гріха, залишити гріховний стиль життя раз і назавжди. Бог допоможе тобі здійснити покаяння, але тобі потрібно щиро і серйозно звернутися до Нього.

По-друге, потрібно увірувати в Ісуса Христа; визнати, що Він твій Спаситель і Господь; і повністю довіритися Йому. На Голгофському хресті Христос зробив для тебе все: взяв на Себе весь твій гріх, заплатив за нього сповна Своєю Кров’ю. Він вмер і воскрес заради твого виправдання. Біблія каже: «Кожен, хто вірує в Нього, одержить прощення гріхів Його Йменням» (Дiї.10:43). Як пасажири довіряють водію автобуса чи пілоту своє життя, так і ти довір своєму Творцю спасіння твоєї душі. Він зрозуміє і простить тебе.

І, насамкінець, іди слід-у-слід за Христом, практикуючи в житті Його вчення. Ісус сказав: «Я Світло для світу. Хто йде вслід за Мною, не буде ходити у темряві той, але матиме світло життя» (Ів. 8:12). Все вчення Христа об’єднується в одному слові: любов. Люби Господа, люби людей – як любиш самого себе.

Більше про прощення:

Знаменитий англійський дослідник Антарктики Ернест Генрі Шеклтон відправився у свою третю експедицію на судні «Стійкий». За п’ять років до цього він вже був у ста п’ятдесяти шести кілометрах від Південного полюсу, але прийшлося повернутися: закінчувалися продукти. І ось відважний Шеклтон знову в дорозі. Просувались повільно: заважав лід. Врешті льодові глиби затиснули судно. Команда покинула розбитий корабель і пішла назад по льодяній пустелі з надією, що їх знайдуть і врятують. Заледве діставшись до острова Мордвінова, побачили рятувальників. Потерпілі і їх рятувальники йшли назустріч одні одним.

Друже! Бог Спаситель зробив все можливе, щоб тебе спасти. Він вийшов назустріч і тобі. Зроби крок до Нього!

Віктор Гамм

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button