Актуальне

Слово від Бога у важкі і темні часи

Коли все зовсім погано, нехай так звані «малі пророки» підтримають вашу віру.

Жаль, що дванадцять останніх книг Біблії названі «малими пророками». Адже цей термін було дано через те, що їхні послання короткі, але не тому, що вони не важливі. Боже серце особливо відкривається у пророцтвах Осії, Йоіля, Амоса, Авдії, Йони, Михея, Наума, Аввакума, Софонії, Аггея, Захарії і Малахії.

Ці дванадцять коротких книг які завгодно, але в жодній мірі не малі. Якщо ви ніколи серйозно не вивчали їх, я закликаю вас почати цікавитися ними. Так само, як Ісус обрав дванадцять звичайних чоловіків собі за учнів, щоб звіщати славну вість про Його царство, Всевишній вибрав цих дванадцять невідомих пророків для проповіді надії у найважчі, темні часи історії Ізраїлю.

Коли я проходжу через періоди невизначеності, сумнівів, страху чи безнадії, то часто звертаюсь до цих «малих», щоб збудувати свою віру. Ці книги Біблії нагадують нам декілька важливих істин:

1. Бог використовує незначних людей, щоб говорити через них.

Вчені нічого не знають про Авдія, чиє ім’я в перекладі скромно означає «Божий слуга». Авакум писав могутні пророчі молитви, проте ми зовсім нічого не знаємо про його життя. Мало що відомо про Михея, хоча він точно передбачив, що Месія народиться у Вифлеємі (Мих. 5:2). Йоїль, як багато хто знає, не мав ваги в тодішньому суспільстві, але саме його слова були процитовані в день П’ятидесятниці. Малі пророки нагадують нам, що духовність не має нічого спільного з соціальним статусом, популярністю чи славою у світі. Бог вибирає немічних світу цього, щоб осоромити сильних.

2. Що каже Бог у найважчі часи.

Малі пророки писали в час, коли Ізраїль захопили і відвели в полон. Пророки озвучували суворі попередження і вольові заклики до покаяння – нагадуючи нам, що Бог суверенний в праці, у той час як наші вороги можуть перегруповувати сили.

Ви у відчаї, спостерігаєте як морально чи духовно занепадає ваш народ? Не думайте, що Бог вимкнув світло і зачинив для вас двері. Він бажає говорити з нами навіть тоді, коли обставини вкрай важкі. Малі пророки стверджують, що Всевишній бажає навчати нас і тоді, коли здається, що вже гірше не буває.
Ізраїлю залишалось сімдесят років суду, але Бог не залишив його у відчаї. Він послав Захарію сказати: «Вернуся Я до Сіону, і буду пробувати всередині Єрусалиму» (Зах.8:3). «Я вас спасу, і ви станете благословенням» (Зах. 8:13). Коли приходить Слово від Бога – воно змінює все.

3. Божі обіцянки непорушні.

Малі пророки говорили про майбутнє викуплення і відновлення, але після їх слів настало чотириста років мовчання, між часом Малахїі і народженням Ісуса. Пророки говорили про збір Ізраїлю, пришестя Спасителя і злиття Духа Святого. Але зерно Божих пророчих обітниць мало потрапити в землю і померти, перш ніж воно могло принести плід.

Запам’ятайте: Божі часи відрізняються від ваших. Навіть коли здається, що Бог мовчить, то те, що Він сказав – здійснюється. Прорив буде! Авакум писав: «Бо ще на умовлений час це видіння, і приспішає кінець, і не обмане. Якщо б протягнулось, чекай ти його, бо воно конче прийде, не спізниться» (Ав.2:3).

4. Завжди є надія для праведників.

Не дивлячись на те, що малі пророки передбачали суворий суд, вони озвучували і надію відновлення. Через Амоса Господь картав Ізраїль за його неправедні дороги, але опісля Він пообіцяв Єрусалиму: «Того дня Я поставлю упалу Давидову скинію і проломи в ній загороджу, і поставлю руїни його, і відбудую його, як за днів стародавніх» (Ам.9:11). В кінці тунелю є світло, якщо ви послідовники Ісуса.

Якщо вас не схвалюють друзі, які відступили від Бога, неспасенні члени ваших родин, духовно мертві церкви чи ваша духовна сухість, ви можете здобути мужність через слова Авакума, який писав: «Коли б фіґове дерево не зацвіло, і не було б урожаю в виноградниках, обмануло заняття оливкою, а поле їжі не вродило б, позникала отара з кошари і не стало б в оборах худоби, то я Господом тішитись буду й тоді, радітиму Богом спасіння свого» (Ав.3:17,18).

Більше про надію у важкі часи:

5. Божа вірність незмінна.

Малі пророки відкривають особу Бога приголомшливо глибоко. Осія відкриває погляд Бога на Його відносини з нами, як на шлюбний завіт. Йона виявляє дивне співчуття Бога до грішників. Софонфя надзвичайно сильно передає Божу любов, кажучи, що Він втішається своїми людьми (Соф. 3:17).

Але що найбільше відкривається через «малих» пророків, так це Божа вірність і прихильність до Його народу, навіть тоді, коли народ помиляється. Ці пророки Біблії жили до приходу Ісуса, але вони розуміли милість і благодать набагато більше багатьох із нас сьогодні. Наш милостивий Господь хотів стосунків з нами так сильно, що заплатив височенну ціну, щоб змінити наші серця. Мені подобається, як про це говорить Михей: «Хто Бог інший, як Ти, що прощає провину і пробачає прогріх останку спадку Свого, Свого гніву не держить назавжди, бо кохається в милості?» (Мих.7:18).

Якщо ви у відчаї, налаштуйте вухо до того, що каже Бог. Відкрийте свій розум в читанні малих пророків, і дайте Духу Святому відродити надію.

J. Lee Grady

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button