Варто замислитись

Таємниця віри

«Догодити ж без віри не можна. І той, хто до Бога приходить, мусить вірувати, що Він є» Євр. 11:6.

Чим більше думаю над тим, що за феномен – віра, тим більше усвідомлюю, що сформулювати своє розуміння даного явища мені видається неможливим. Поділюся лише деякими думками на цю тему.

Здатністю вірити наділені лише люди, створені за подобою Божою. Однак віра Божа є тільки в дітей Божих, тобто відроджених людей, дух яких з’єднаний із Самим Богом.
Здатність вірити – велике чудо.
Коли ми розмірковуємо над визначенням віри в Посланні до євреїв: «А віра то підстава сподіваного, доказ небаченого» (Євр. 11:1), то розуміємо, що тут ідеться тільки про здатність людини вірити. Сама ж віра може з’єднати нас із Божественним світом, допомогти нам проникнути в таємниці Божі.
Усі люди наділені здатністю вірити, довіряти комусь (або чомусь) у різних питаннях, але віра Божа, що відкриває таємниці Божественного життя і робить для нас реальною вічність, – це величезний Божий дар, дар Духа Божого.
Віра обіцянкам Божим створює відвагу в молитвах, зберігає серце в недосконалому світі, робить його вірним і відданим Богові.
Віра як плід Духа чинить у нас Божественні дії, угодні Богові справи. Віра – це стан душі: коли для людини дуже цінне все, що відноситься до Бога; коли всі дії звіряються з волею Божою; коли постійно думаєш про Творця і хочеш робити тільки те, що було б правильним і приємним Йому.
І без цієї віри догодити Богові неможливо. Неможливо мати з Богом реальні стосунки, в яких Господь би наставляв, направляв або втішав, якщо немає абсолютної довіри до Нього.

Більше про віру:

Без віри, що з’єднує нас із Небом, спокутною жертвою і милістю Божою, всі наші справи, якими ми намагаємося догодити Богові, є гріховними, бо виходять із нечистого серця, і неугодні Йому. Тому наше спасіння і внутрішня зміна (відродження та перетворення) відбуваються завдяки Духу Святому. А Він виконує цю таємничу й прекрасну роботу, перетворюючи серця людей завдяки Христу, Його стражданням, смерті, воскресінню й вознесінню.
Тому завжди й вічно хай буде прославлений наш Спаситель, Який створює в нас Духом Святим невимірне багатство, що називається в Писанні плодом Святого Духа.

Василь Давидюк

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button