Новини церкви

Стратегічна важливість соціальних мереж у майбутньому зникає: дослідження

Більшість американських церков сьогодні сприймають технології як важливий інструмент у досягненні своєї місії та погоджуються з тим, що цифрова церква залишиться. Але менше половини з них вважають, що соціальні медіа матимуть таке саме «стратегічне значення», як і інші онлайн-інструменти в майбутньому.

Джерело: christianpost

Цей висновок міститься в доповіді «Стан церковних технологій у 2021 році», який був підготовлений на основі даних, отриманих під час опитування майже 2000 керівників церков, які приймають рішення. Опитування проводилося з вересня по жовтень 2021 року компанією Pushpay, а когорта церковних лідерів, включених у дослідження, охоплювала «служіння будь-якого розміру, з усіх конфесій».

Дослідники виявили, що 93 % церков вважають, що технології відіграють важливу роль у досягненні місії їхньої церкви, але не всі технології мають однакову вагу у різних громадах.

«Наприклад, кількість технічних рішень, які вже використовує церква, значно впливає на їхню думку та поведінку. Якщо церква нині не використовує жодних технологій, включаючи такі основи, як соціальні мережі, електронна пошта тощо, то ймовірність того, що вони вважають технології важливими для свого майбутнього, значно нижчі», − зазначили дослідники.

«Але найбільш переконливою є різниця між тим, що церкви використовують в цей час, і тим, що вони вважають “стратегічно важливим” для себе в найближчі кілька років. Наприклад, у той час, як 94 % церков зараз використовують соціальні мережі, тільки 53 % вважають, що ці платформи будуть стратегічно важливими для них у майбутньому», − пояснили вони.

«Іншими словами, хоча соціальні мережі сьогодні є найпопулярнішим цифровим інструментом, церкви кажуть нам, що такі рішення, як ChMS, мобільні програми, системи планування, прямі трансляції та багато іншого, будуть більш цінними для них у найближчому майбутньому. Це не означає, що Facebook і Instagram відійдуть у минуле, це означає, що вони вже в строю, і церкви зацікавлені у розширенні свого технологічного портфеля у міру свого подальшого зростання».

Цей висновок різко контрастує з тим, як церкви дивилися на технологію, коли пандемія COVID-19 почала розгортатися у березні 2020 року.

Дослідження, проведене восени 2019 року компанією LifeWay Research з Нешвілла, показало, що лише 22 % пасторів транслювали всю службу, а близько 10 % транслювали лише проповідь. Близько 41 % пасторів зізналися, що вони не викладають в інтернет жодної частини церковної служби, тоді як близько 52 % заявили, що викладають проповідь в інтернет після завершення служби.

Скотт Макконнелл, виконавчий директор LifeWay Research, у той час також зазначив, що тільки церкви з щотижневою відвідуваністю понад 250 людей, швидше за все, пропонуватимуть послуги онлайн, але їх меншість.

За останні два роки багато що змінилося, і тепер лише 6 % церков кажуть, що вони «опираються» на впровадження технологій.

«Як ніколи в історії, церкви з ентузіазмом впроваджують технології надовго. Пандемія стерла всі сумніви щодо життєздатності цифрової церкви. Служіння по всьому світу успішно адаптувалися до викликів, кинутих COVID, використовуючи технології для зміцнення своїх громад та продовження доброї роботи», − кажуть дослідники.

«Хоча ми всі з нетерпінням чекаємо, коли життя повернеться в нормальне русло, очевидно, що церкви не мають наміру відмовлятися від своїх технічних рішень. Одним із прикладів є перехід на прямі трансляції. Дев’яносто один відсоток церков повідомили, що зараз вони ведуть прямі трансляції хоч би деяких своїх служб, −додали вони. − Однак ще більш показовим є той факт, що 94 % цих церков заявляють, що вони продовжуватимуть прямі трансляції протягом наступних 12 місяців, ймовірно, незалежно від можливості особисто зустрічатися з парафіянами».

У міру того, як церкви визначаються зі своїми технологічними потребами, їм належить ще багато зробити в тому, як вони реагують на технології, що швидко змінюються.

Дослідження показало, що близько 43 % церков переглядають свої технології лише тоді, коли «виникає потреба».

«У міру того, як церкви впроваджують технологічні рішення, цілком зрозуміло, що вони вважають себе випереджальними. Для багатьох із них це новий рубіж. Вони почуваються дослідниками, які відкривають нові захопливі способи розвитку своїх громад та служінь», − наголошується у звіті.

На питання про те, як часто вони оцінюють технологічні потреби своєї церкви, лише 27 % церковних лідерів відповіли, що розглядають це питання не частіше, ніж раз на рік, на додаток до 43 %, які замислюються над цим питанням лише тоді, коли виникає потреба.

Читайте також: 

«Це означає, що багато церковних лідерів сприймають себе як ініціативних та інноваційних у галузі технологій, але багато з них не відповідають цьому, − йдеться у звіті. − Результатом може бути посилений опір змінам. Якщо церква переглядає свій набір технічних рішень не частіше, ніж раз на рік, але при цьому вважає свій підхід до технологій прогресивним, вона може надто гостро реагувати на будь-які пропозиції про зміни, оскільки вже вважає себе досить ініціативною».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. “Хоча ми всі з нетерпінням чекаємо, коли життя повернеться в нормальне русло, очевидно, що церкви не мають наміру відмовлятися від своїх технічних рішень.”
    Разом з тим поживемо – побачимо, наскільки “життя”, мовляв, зможе “повернутися в нормальне русло”, тобто в “допандемічну” добу…
    Одначе так виглядає, що таке “повернення” – принаймні, на всі 100% – навряд чи відбудеться. Тим паче, дуже схоже, що ця потужна й зухвала наднаціонально-глобалістична олігархія не має жодного наміру відмовлятися від своїх зловісних намірів і планів по встановленню й утвердженню свого ультратоталітарного панування і контролю чи не над усім світом! Та, відповідно, давати змогу правдивим християнам вільно й безперешкодно проповідувати Євангеліє і “навчати всі народи”…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button