Україна

Опитані українці отримали більше радості від концертів та дискотек, ніж від церкви

За результатами щорічного опитування соціологічної групи «Рейтинг», яке проводилося 4-7 грудня 2021-го року, українці отримали найбільше радості від концертів і дискотек. Водночас відвідування богослужінь приносило українцям найменшу радість, навіть у порівнянні з іншими духовними практиками.

Джерело: religion

«Активний відпочинок та хобі протягом року підвищують позитивні емоції та відчуття того, що рік пройшов успішно. Особливо це ті розваги, які минулого року через пандемію були менш доступними: концерти, дискотеки, поїздки за кордон», – кажуть соціологи.

Проте українці нечасто відвідували концерти, фестивалі, кінотеатри чи нічні клуби (менше ніж 10 %). Близько 5 % відвідували театри, музеї чи виставки. Загалом цього року кожен десятий респондент був у туристичних поїздках, подорожував Україною чи виїжджав за кордон.

12-15 % цього року ходили збирати гриби чи ягоди, 11 % − на рибалку, 2 % − на полювання. Близько 20 % малювали, 12 % займалися танцями, співами або грали на інструментах.

Відносно часто ходили за покупками або виїжджали на природу та на пікніки третина респондентів. Близько 30 % цього року часто чи зрідка ходили в кав’ярні, фотографували, робили косметичні процедури.

Чверть займалися рукоділлям і духовними практиками. Третина відносно часто відвідувала церкву. Кожен десятий цікавився тренінгами із саморозвитку.

Чим вищі доходи респондентів, тим різноманітніше їхнє дозвілля та його частота.

Загалом жінки цього року були активнішими за чоловіків у кулінарії, косметичних процедурах, фотографуванні, рукоділлі, творчості та шопінгу загалом. Також жінки порівняно частіше дивилися фільми, серіали, займалися музикою, духовними практиками, читали книги, ходили до церкви.

При цьому чоловіки частіше дивилися спортивні матчі, грали в комп’ютерні ігри, їздили на риболовлю, ходили в походи, робили ставки на спорт і вживали алкоголь.

Молодь часто грала в ігри, займалася спортом, відвідувала кафе та ресторани. При цьому старші частіше читали і ходили до церкви.

Близько 60 % респондентів цього року збирали овочі, фрукти або займалися консервацією. Навіть серед наймолодших таких майже половина. А серед тих, хто живе в приватному будинку, − переважна більшість (близько 80 %).

З усіх вище перелічених занять найбільш позитивно вплинули на любов до себе такі хобі, як фотографія, косметичні процедури, танці та музика, відвідування кінотеатру. А на любов до інших − концерти та подорожі Україною.

При цьому ігри (комп’ютерні чи телефонні), алкоголь, перегляд серіалів чи спортивних заходів найменше пов’язані з почуттям любові до себе та інших.

Крім того, дозвілля «на виїзд» має більший вплив на задоволеність життям і радість, ніж ті самі заняття вдома.

Творчі заняття вдома, такі як малювання, рукоділля, книги, приносять більше позитивних емоцій, ніж комп’ютерні/мобільні ігри, перегляд фільмів або серіалів, які загалом приносять найменше задоволення, почуття успішності або любові.

Негативний вплив на позитивні емоції мав алкоголь: у тих, хто його вживав, цього року часто відчувалося більше гніву й страху та найменше – любові до інших. Натомість чим частіше люди ходили в гості цього року, тим більше вони відчували позитивні емоції.

Цікаво, що якщо збір врожаю позитивно впливає на відчуття успішності й задоволення, то традиція робити закрутки – навпаки. Люди, які робили це цього року, набагато менше задоволені своїм життям.

Загалом, у тих, хто займався будь-якою діяльністю, у 2021 році більше відчуття успішності та позитивності. Тому рибалка, збирання грибів та духовні практики, розвивальні тренінги, шопінг, книги та походи також приносили позитивні емоції українцям.

Читайте також: 

Опитування проводилося в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. У ньому взяли участь 1600 респондентів віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження з довірчим рівнем 0,95 становить не більше 2,4 %.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. “Опитані українці отримали найбільше радості від концертів та дискотек, ніж від церкви”
    А кого, власне, опитували – з цієї тематики – українські соціологи?!
    Ясно й зрозуміло кого. Тобто: переважно, по суті, секулярно-невіруючих наших співвітчизників… І які, як добре відомо, і складають, по суті, більшість української людності.
    Крім того, прошу редакцію “Слова про Слово” звернути увагу на ВІДСУТНІСТЬ КОМИ: після слова “ДИСКОТЕК” – в заголовку даної новини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button