Україна

Національна рада України та Всеукраїнська Рада Церков підписали Меморандум про сприяння співпраці

Меморандум про співпрацю 23 травня 2023 року підписали Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк та Єпископ Української Лютеранської Церкви, Голова ВРЦіРО В’ячеслав Горпинчук.

Джерело: risu

Підписання Меморандуму слідує за попередніми домовленостями, досягнутими під час зустрічі, і має на меті сприяти спільним зусиллям у протидії розпалюванню ворожнечі, дезінформації та встановленню критеріїв неприйнятної інформації, яка транслюється в ефірі. Крім того, документ окреслює майбутні напрями співпраці між цими установами.

У церемонії підписання взяли участь представники апарату Нацради, а також члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Документ має на меті:

  1. Виховувати в засобах масової інформації повагу до почуттів, прав і свобод усіх громадян нашої країни, незалежно від їх релігійної, конфесійної та світоглядної приналежності.
  2. Боротьба з розповсюдженням інформації, яка розпалює ненависть, неприязнь або жорстокість до окремих осіб або груп на основі різних ознак.
  3. Протидіяти поширенню інформації, яка може завдати шкоди фізичному, розумовому чи моральному розвитку дітей.
  4. Покращення нормативно-правової бази та правозастосовної практики щодо виявлення такої шкідливої інформації.
  5. Підтримка діяльності засобів масової інформації щодо забезпечення розвитку свободи слова, свободи совісті та свободи віросповідання.
  6. Підвищення медіаграмотності, критичного мислення та інформаційної гігієни в релігійній та світоглядній сферах.

Ольга Герасим’юк висловила задоволення продовженням спільної роботи в напрямку становлення демократії в країні та узгодження важливих питань.

«Ми дуже раді, що разом далі будемо працювати над утвердженням демократії у нашій країні, що ми порозумілися з усіх важливих питань. Наші цінності – разом далі рухаючи реформу, підсилювати, утверджувати її в медіа. Меморандум передбачає працю і наш рух у цьому напрямі», – зазначила вона.

Читайте також:

У рамках Меморандуму спільні зусилля охоплюють організацію та участь у різноманітних інформаційних та освітніх ініціативах, включаючи семінари, вебінари, навчальні програми та інші заходи, що стосуються різних аспектів свободи слова, свободи совісті та віросповідання, медіаграмотності, критичного мислення та інформаційної гігієни в релігійній сфері. Крім того, це передбачає взаємодію з медіаструктурами в цій галузі.

Як зазначає RISU, Меморандум набирає чинності з моменту його підписання та діє безстроково.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button