П'ятидесятники

Пятидесятницькі церкви переходять на календар григоріанського стилю – Комітет УЦХВЄ

Комітет Української церкви християн віри євангельської (п’ятидесятники) рекомендує церквам використовувати календар за новим (григоріанським) стилем.

Джерело: Telegram УЦХВЄ

Пропозиція використовувати єдиний календар фіксованих християнських свят разом з більшістю християн світу Комітет УЦХВЄ рекомендував 6 липня.

Старший єпископ п’ятидесятників України М. Паночко зазначив, що почалися зміни у 2017 році під час святкування 500-річчя Реформації. Тоді за рішенням Верховної Ради України, 25 грудня був вихідний день з нагоди Різдва. Після цього щораз більше церков вже святкують Різдво за григоріанським календарем.

За словами служителя, останні 2-3 роки, а особливо у 2022 році, багато церков почали святкувати по-новому і Воскресіння Господа Ісуса Христа – Великдень.

«Пятидесятницькі церкви використовували, знаходячись в номінальному православному середовищі, паралельний так званий “старий стиль”. Така роздвоєність виглядала дивно. Важко пояснити, як Різдво, як початок нової ери, святкувати після настання нового року, а не навпаки», − пояснює єпископ.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!