П'ятидесятникиХристиянські новини

Святкування 30-річчя місії «Голос надії»: п’ятидесятники провели святкову конференцію

«Щоб знало майбутнє покоління» (Псалом 77:6) саме таким було гасло святкового 30-річного ювілею базової місії Української церкви християн віри євангельської «Голос надії». Конференція відбулася 16-17 липня 2021 року поблизу Луцька. На заході взяли участь понад 400 делегатів та гостей з України, Росії, Болгарії, Хорватії, США тощо. До того ж 4000 людей приєдналися до онлайн-трансляції.

Джерело: voice.org.ua

Йдеться, що наприкінці 80-х років серед молоді луцької церкви ХВЄ з’явилася ідея створити «Голос надії». Після масових євангелізацій було вирішено створити місію, щоб об’єднати місіонерські групи та окремих місіонерів, які самостійно працювали в багатьох місцях Радянського союзу. В 1990 році відбулося засідання щодо створення місії, директором якої обрали Миколу Синюка. Через рік побачив світ перший номер газети «Голос надії». Основними напрямками діяльності «Голосу надії» є євангелізація, місіонерство та відкриття нових церков.

Результати служіння місії за 30 років:

  • в місії працювали 610 місіонерів;
  • було охоплено 392 населені пункти (15 регіонів України, 13 регіонів Росії, Казахстан, Польща, Болгарія, Боснія та Герцеговина, Іспанія, Хорватія);
  • засновано 220 церков;
  • збудовано 151 дім молитви;
  • організовано 200 недільних шкіл (понад 3000 дітей);
  • налагоджена співпраця зі 139 навчальними закладами, 31 в’язницею;
  • створено 5 періодичних видань, 4 радіопередачі, 4 телепередачі, 6 будинків для сиріт, 12 центрів реабілітації;
  • здійснено 14 випусків місіонерської школи, а також 4 випуски міжнародної місіонерської школи;
  • середній вік місіонера «Голосу надії» — 38 років;
  • 14% від усіх теперішніх працівників — це ті, хто служить від початку заснування місії.

 

Святкування 30-річчя місії «Голос надії»: п’ятидесятники провели святкову конференцію

На першому дні конференції відбулося вечірнє урочисте богослужіння-відкриття.

Директор місії Микола Синюк підкреслив, що колись Бог покликав на служіння їх, молодих, і вони навіть не думали, що цей шлях триватиме аж 30 років. Після свого виступу директор закликав до подячної молитви.

Віталій Оніщук, заступник директора, проповідував на 1 до Коринтян 9:16 «Бо коли я звіщаю Євангелію, то нема чим хвалитись мені, це, бо повинність моя. І горе мені, коли я не звіщаю Євангелії!».

Святкування 30-річчя місії «Голос надії»: п’ятидесятники провели святкову конференцію

Один із перших місіонерів, пастор нещодавно відкритої церкви «Спасіння» (с. Підгайці) Микола Климчук зазначив, що скільки б років не пройшло і що б не сталося у житті, найперше – важливо залишитися людьми, друге – залишитися християнами й третє – залишитися місіонерами.

Також під час заходу директор місії «Голос надії» ділився короткою звітністю. А ще учасники конференції дякували Богу в молитві за усіх працівників і за пройдений разом шлях.

Святкування 30-річчя місії «Голос надії»: п’ятидесятники провели святкову конференцію

На конференції вручали дипломи й молилися за 20 випускників цьогорічної місіонерської школи «Голосу надії». Михайло Близнюк сказав настанову, зазначивши, аби Бог благословив їх, дорогих молодих місіонерів, виконувати до кінця свого життя три речі: берегти віру, бути свідками Ісуса Христа і служити тим даром, якого дав Господь.

Святкування 30-річчя місії «Голос надії»: п’ятидесятники провели святкову конференцію

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, надихаючи присутніх прикладом Ісуса Христа, говорив про те, що кожне служіння потребує жертв і неможливо щось придбати, не віддавши. Служитель дуже бажає і ревнує, щоб кожен член української церкви ХВЄ був місіонером. Щоб народжувалися нові церкви й посилали нових і нових місіонерів. Це найкраща професія у світі – приводити людей до Бога, наголосив він.

Окрім цього, на святковому заході показували документальний фільм, який підготувала студія «Крок назустріч», та книгу місіонерських свідчень, зібраних редакцією «Голосу надії».

Другий день конференції почався з ранкового богослужіння за участю місіонерів.

Пастор із США Іван Іванцюк розповів про служіння в Італії, зазначивши, що кожен християнин проходить через випробування. У Бога є план для кожного з нас – от тільки він може виконатися, а може не виконатися. Вибір піти за Господом, вибір поїхати на місію – це величезне благословення, підкреслив він.

Святкування 30-річчя місії «Голос надії»: п’ятидесятники провели святкову конференцію

Редактор газети «Голос надії» Юрій Троць сказав проповідь про коліно Левит – людей, вибраних для служіння, які були відділені від своєї рідні, не мали своїх полів. Тому на народ був покладений обов’язок піклуватися про це коліно. Редактор наголосив, що кожен проходить таку долину. Однак Господь лишається вірним. Він знаходить тих, хто годує своїх левитів, зазначив Юрій Троць.

Доктор філософії Михайло Мокієнко провів семінар «Атенська місія апостола Павла і сучасне місіонерство». Він заглибився у другу місіонерську подорож Павла, виносячи з неї уроки для сьогодення. Він зазначив, що місіонери мають бути чутливими до коригувань «згори» – зміни команди, зміни маршруту. А будь-яка, каже він, місія починається з глибокої контекстуалізації – аналізу населеного пункту, визначення «місцевих святинь», розуміння історії, культури, релігійних процесів, що дозволить знайти «ключ» для успішного благовістя.

Також Михайло Мокієнко говорив і про «горіння духом», яке апостол Павло переживав в Афінах. Важливо мати глибоке переживання за оточуючих – таке, яке має Бог – і конструктивно діяти, попри опір, наголосив доктор.

Федір Величко, старший пресвітер республіки Комі (С-ЗФО РФ), говорив на тему «Божий страх». Він зауважив, що якщо людина чогось боїться, але не боїться Бога – то це і є насправді її богом. Також служитель дав поради, як досягнути стану Божого страху – прийняти осмислене рішення, навчатися у Святого Духа, надіятися на Бога, а не на власну мудрість, практикувати Слово в повсякденному житті тощо.

А ще під час конференції відповідали на різні запитання, які могли поставити глядачі, що стежили за онлайн-трансляцією.

Святкування 30-річчя місії «Голос надії»: п’ятидесятники провели святкову конференцію

Місіонер із Нижньогородської області РФ Ігор Москвич підняв ряд актуальних питань служіння й особистого життя Божих працівників. «Ми молимося за інших, але так іноді хочеться, щоб хтось за нас помолився. Нам плачуться інші, але так іноді хочеться самому комусь поплакатися. І це не тому, що ми слабкі, а тому, що ми – люди», – зазначив пастор.

Під час вечірнього богослужіння-закриття, заступник директора місії Євген Мельничук, проповідуючи про надію на Господа, зазначав і важливість людських зусиль – бо Бог не прихильний до ледачих.

Павло Федорук, єпископ із Криму, у проповіді підкреслив, що кожне покоління потребує власного досвіду війни, досвіду пошуку Бога, досвіду віри. Він наголосив, що важливо мати батьківське серце, бути дальновидними, піклуватися не лише про себе, власні інтереси, власний успіх, як ми виглядаємо в очах людей, а почати більше думати про наших дітей – тих, хто прийде на зміну. Також він закликав будувати так, щоб було що передати наступному поколінню. І навіть якщо ми не передамо їм місії «Голос надії», передаймо їм місію Бога на землі, сказав єпископ.

Йдеться, що протягом конференції учасники мали змогу почути музичні й вокальні колективи – духовий оркестр (м. Горохів), гурт «Левит», хор церкви «Спасіння», «Церкви Христа Спасителя» (м. Луцьк) та багато інших.

У завершальній промові директора місії Микола Синюк наголосив, що ціль Божа – певним способом передати знання, тому Він іноді проводить нас особливими шляхами. Він зазначив, що для того, «щоб знало майбутнє покоління», нам потрібно мати, що передати. Потрібно спершу, щось отримати, сказав Микола Синюк. Також він закликав батьків набувати щось, чим вони зможуть поділитися.

Наприкінці місіонери вийшли на сцену і молилися за своїх дітей.

Святкування 30-річчя місії «Голос надії»: п’ятидесятники провели святкову конференцію

У своїй проповіді, звертаючись до дітей місійних працівників, Ігор Москвич сказав, що найбільша наша радість – не черговий навернений наркоман чи алкоголік, а ви, коли посвятите себе Господу. Павло Федорук перед молитвою наголосив, що ця конференція – не тільки спогад про те, що було, але й пророцтво того, що буде. А буде з вами Божа благодать, Божа сила і Боже помазання, сказав він.

Читайте також:

Книгу з місіонерськими свідченнями можна придбати у редакції. Контакти за посиланням.

Святкування 30-річчя місії «Голос надії»: п’ятидесятники провели святкову конференцію

Детальна інформація щодо конференції за посиланням.

Більше фото – на Facebook-сторінці «Голосу надії».

Відеозапис конференції можна переглянути на YouTube-каналі «Голосу надії».

1 день:

2 день:

Нагадаємо, що 22 червня стартував новий медіа-проєкт Департаменту освіти Української Церкви Християн Віри Євангельської (п’ятидесятники) в рамках програми «Оновлення». Мета проєкту – спонукати вірючих людей до духовного оновлення у п’яти сферах: особистій, сімейній, професійній, церковній і суспільній.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button