Новини культуриХристиянські новини

Одним із найважливіших завдань людства є переклад Біблії для людей з порушенням зору

Тактильний шрифт по системі Брайля – одне з найважливіших досягнень людства для людей з порушенням зору. Тому дуже важливим завданням сьогодні є переклад Біблії для таких людей.

Джерело: telegra.ph

Сучасний світ стає все більш інклюзивним: на людей з порушеннями зору, слуху, різними обмеженнями при пересуванні звертають все більше уваги й намагаються враховувати їх потреби. Одне з найважливіших досягнень людства для незрячих людей – тактильний шрифт по системі Брайля, завдяки якому вони можуть прочитати й написати будь-який текст.

Він був придуманий в 1824 році 15-річним французьким підлітком Луї Брайлем.

У дитинстві Луї поранив око шорним ножем в майстерні батька і в результаті осліп через прогресуюче запалення.

У 1819 році Луї Брайля зарахували в Паризьку школу для людей з порушенням зору, де навчання проводилось за книгами, написаним рельєфно-лінійним шрифтом Валентина Гаюї.

Схожі статті

Проштудіювавши всі ці книги, Луї зрозумів, що система Гаюї недосконала – щоб відчути кожну букву, потрібно кілька секунд.

Рельєфно-крапковий шрифт по системі Брайля є єдиним способом для тих людей, які рано мали порушення зору, навчитися писати й читати. Тому сьогодні одним із важливих завдань є переклад Біблії для таких людей.

Одним із найважливіших завдань людства є переклад Біблії для людей з порушенням зору
Так виглядає Біблія, надрукована шрифтом Брайля

Дізнатися точне число незрячих людей та тих, хто вміє читати шрифт Брайля, на жаль, дуже складно.

Читайте також:

Відомо, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я за 2019 рік, у світі налічувалося 2,2 млрд. людей з порушенням зору, з яких повністю незрячих близько 37 млн. Більшість людей з порушеннями зору віком понад 50 років.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button