Релігійні святаХристиянські новини

Сьогодні після заходу сонця євреї святкують Рош га-Шана

Сьогодні євреї святкують Новий 5782 рік. Рош га-Шана святкується з вечора 6 вересня до вечора 10. Згідно Тори, на Рош га-Шана кожен єврей зобов’язаний був почути звук шофара.

Джерело: ieshua.org

В Біблії день, відомий як Рош га-Шана, насправді ніколи не називався «новим роком». Замість цього Бог називає його Святом Труб (Йом Труа на івриті), в який Він звелів сурмити в шофар – баранячий ріг. Цей звук був нагадуванням про покаяння і спонукав до роздумів.

В цей час Єрусалим наповнений запахами солодких страв і звуками шофара. Єврейські сім’ї починають збиратися у своїх будинках і синагогах.

І все ж погляди євреїв на входження в новий рік сильно відрізняються від західних. Хоча сьогодні досить поширене бажати всім на Рош га-Шана«солодкого і гарного року», традиційний біблійний підхід трохи більш побожний і духовний.

Читайте також:

Цей день – не стільки святкування, скільки роздуми над своїм життям і піднесення слави Богу. Останнє, безумовно, є причиною для радості, але це свято також є нагадуванням про суд Творця над творінням.

Згідно з єврейськими мудрецями, Рош га-Шана – це день, в який почався відлік часу. Традиційно вважається, що обчислення років починається від створення світу, і новий рік стоїть в єврейському календарі в перший день місяця під назвою Тишрей (згідно з Писанням, сьомий місяць календаря).

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button