Україна

Сьогодні День пам’яті Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого ми вшановуємо пам’ять Небесної Сотні – героїв Революції Гідності в Україні зими 2013-2014 років. Їхня жертва в боротьбі була заради кращого майбутнього, свободи та незалежності нашої держави й залишається потужним нагадуванням про значення тих змін і патріотичних перетворень, які поклали край геополітичній невизначеності України.

Джерело: c4u.org.ua

Події на Майдані принесли переосмислення патріотизму, декомунізації, зміну державних пріоритетів і цінностей великої кількості українців. Ми почали по-новому сприймати мову та значення історії, покаялись у гріхах комунізму, а соціальна свобода дала більше релігійної свободи та спонукала багатьох християн до активного міжконфесійного діалогу.

Смерть Небесної Сотні стала великою раною на тілі українців. Коли ця рана ще кровоточила, ми стали до нової оборони. За короткий час сформувався ідеологічний кістяк захисту від російської агресії, і роль Майдану в цьому була ключовою. Три місяці всеукраїнського загартування (і попередні періоди підготовки до боротьби національно орієнтованими рухами) породили потужний волонтерський рух, який взяв на себе основний тягар військової оборони навесні та влітку 2014 року.

Події на Майдані, які відбувалися у лютому стали новим етапом в історії України, переломним моментом, коли дороги назад не було, коли варто було залишити всі малоросійські комплекси в минулому і рухатися вперед до фактичної незалежності.

У попередні роки ми були свідками часткового згасання інформаційної уваги до подій 2014 року. Народ звик до війни, а протестний потенціал та ідея Майдану боротися за зміни в Україні стали відверто слабкими. Але цей рік вкотре загострив пріоритети та значення національного відродження, єдності нації та залучення людей до різноманітних акцій для побудови суверенної держави.

Самопожертва Небесної Сотні та запекла боротьба з авторитарним режимом Януковича є неоціненним внеском у свободу та добробут нашого народу. Події лютого 2014 року дали перемогу патріотичному та продемократичному курсу, який ніколи не повернуться. Попри гіркоту втрати та пролиту кров відданих синів і дочок України, ми здобули перемогу, яку важко переоцінити.

Розглядаючи боротьбу опозиції в Білорусі, Росії та Казахстані, ми завжди повинні дякувати Господу за чудо, дорогоцінну перемогу свободи, яку ми отримали вісім років тому. Справді, неможливо навіть уявити собі інший (проросійський) сценарій завершення Майдану, який був би катастрофою для всіх, і в першу чергу – для борців з авторитаризмом.

Життя тисячі людей руйнуються через ці режими у горнилі придушення протестів. Наші сусіди, брати та сестри з гарячим серцем гинуть. Переслідуванні за свою віру і волю народів, отримуючи страшну відплату від тиранів, жорстоких самодержців, яких затьмарила власна гордість і фальшива велич.

Через Кремль і маріонеткові авторитарні режими страждають мільйони людей, а тепер вони також є загрозою нашій свободі та самому нашому існуванню як суверенного народу. У ці дні Україна знову переживає глобальне пробудження національного духу, зростання попиту на суверенітет.

З дуже потужною промовою вчора виступив наш Президент, в якій закликав світ підтримати нас у цей кризовий час: «8 років тому українці зробили свій вибір. Багато людей віддали життя за цей вибір. Чи повинна Україна через 8 років постійно закликати до визнання європейської перспективи?».

Читайте також: 

Але не лише світові політики, а й релігійні лідери, і кожен із нас має стояти в проломі заради збереження України, свободи та процвітання, адже ці дні – час не лише для дипломатії, а й для потужної молитви, бо ми сподіваємося на Божий захист України!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button