Медіа новини

Алгоритми TikTok та YouTube «нахабно» рекомендують дітям небезпечні відео − дослідження

Нове дослідження показує, що алгоритми TikTok, YouTube та Instagram «нахабно» рекомендують дітям відео, що заохочують небезпечну і навіть смертельно небезпечну поведінку.

Джерело: christianheadlines.com

Звіт некомерційної організації Fairplay виявив, що всі три платформи порушили власну політику, рекомендуючи відео, що заохочують до небезпечної поведінки, коли користувач-підліток шукає відео з ризикованою поведінкою.

Учасники дослідження створили облікові записи на трьох платформах, видаючи себе за 14-річного хлопця. Потім вони шукали відео із зображенням «автомобільного серфінгу» і «залізничного серфінгу» − небезпечних трюків, в яких люди їдуть або стоять на даху (або тримаються за бік) автомобілів і поїздів, що рухаються.

У доповіді зазначається, що 80 відсотків відеороликів про «кар-серфінг» на TikTok зображують людей, які займаються серфінгом на дахах автомобілів після пошуку за фразою «кар-серфінг», тоді як 60 відсотків відеороликів на TikTok зображують людей, які займаються «серфінгом на поїздах» після пошуку за цією фразою.

На YouTube 60 відсотків відеороликів, знайдених за цією фразою, були відеороликами про «автомобільний серфінг». Пошук за фразою «серфінг на поїзді» привів на сторінку, де 90 відсотків відео були відеороликами, що зображують цю небезпечну поведінку.

Для Instagram цей показник склав 28 % (серфінг на машині) та 84 % (серфінг на поїзді).

«Алгоритми на цих платформах нахабно рекомендують безліч відео, які вихваляють ризиковані дії, − сказав Фейрплей. − З кожним рекомендованим відео всі три платформи порушують свій власний кодекс поведінки, який зобов’язує позначати або видаляти контент і відключати облікові записи, які вихваляють небезпечні дії. Гірше того, діти та підлітки були серйозно поранені та вбиті, намагаючись повторити ці випробування».

У доповіді наводяться слова матері Джоан Богард, чий 15-річний син загинув у 2019 році, беручи участь в онлайн-змаганні, так званій «грі в удушення».

«Жодна дитина не повинна постраждати через те, що алгоритм підштовхнув її до небезпечних і шкідливих відео», − сказала Богард.

Fairplay закликає Конгрес ухвалити законопроект «Про безпеку дітей в Інтернеті» (S. 3663), який би краще захищав неповнолітніх. На думку Fairplay, закон вимагатиме від платформ «діяти в найкращих інтересах дітей» та «зменшувати шкоду, що виникає внаслідок заохочення до самоушкодження та інших справах, які становлять фізичну загрозу для неповнолітніх», а також «полегшувати уникнення небезпечних викликів, дозволяючи неповнолітнім відмовлятися від алгоритмів, які їх рекомендують».

Читайте також:

«Це законодавство є терміново необхідним для притягнення платформ до відповідальності та забезпечення належного захисту молодих людей, які користуються їхніми послугами», − заявили в Fairplay.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button