Релігійні свята

Сьогодні євреї відзначають свято Сімхат Тора. Що це за свято і що означає?

Сімхат Тора означає «Радість Тори». Це свято, присвячене дару Божого Слова. Євреї не сплять усю ніч, читаючи Тору, а наступного ранку під час служіння в синагозі віряни урочисто проносять сувій Тори кімнатою, танцюючи, стрибаючи й радісно вигукуючи. Здійснюється багато обходів, щоб якомога більше людей мали можливість нести сувій Тори.

Джерело: ieshua.org

Сімхат Тора знаменує собою завершення річного циклу читання Тори, який проводить нас через перші п’ять книг Біблії протягом року. Євреї в усьому світі дотримуються одного й того ж щотижневого плану читання. Під час служіння в синагозі на Сімхат Тора читається останній тижневий розділ Тори або парашу, і потім одразу ж читається перший розділ книги Буття, щоб нагадати собі, що наша потреба в Слові Божому нескінченна. Оскільки щотижневий цикл починається з першої параша шавуа, починається ще один рік із роздумів над словами самого Господа Всемогутнього.

У найбуквальнішому сенсі слово Тора належить до П’ятикнижжя, перших п’яти книжок Танаху (Буття, Вихід, Левит, Числа і Второзаконня), написаних Мойсеєм. Оскільки слово Тора на івриті означає «вчення», у ширшому сенсі воно охоплює все Слово Боже.

Бог − наша скеля. Він істинний і благий, і Його любов до нас вища за наше розуміння. Ми знаємо це завдяки Його Слову. Писання прив’язує нас до Господа в істині. Воно показує нам, хто Він, що Він зробив для нас і що Він зробить одного разу, щоб відновити все. У Слові Божому є надія. На його сторінках і в його рядках є велика радість.

Читайте також:

Під час свята Сімхат Тора поміркуйте про неймовірний дар, даний нам у Слові Божому. Відкрийте його і помоліться разом з Асафом, який каже: «Відкрий очі мої, і побачу чудеса закону Твого» (Псалом 118:18). Нехай Слово Боже буде вашою розрадою і радістю вашого серця (Псалом 118:77,111).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!