Релігія

Сьогодні 9 жовтня євреї починають святкувати Суккот

Єврейське свято Суккот у 2022 році починають відзначати 9 жовтня. Це одне з основних свят єврейського народу починається 15 числа місяця тишрів (восени).

Джерело: ieshua.org

У дні Суккот, який називають «Час нашої радості», євреї живуть у покритих гілками тимчасових будівлях, званих сукка, в яких святкують і славлять Всевишнього всі сім днів свята на згадку про поневіряння євреїв Синайською пустелею.

Свято Кущів або Суккот, свято збирання врожаю («свято збирання плодів») – це свято, яке єврейський народ святкував щоосені. Воно відзначає кінець збору врожаю і являє собою тінь чогось, що ще попереду. Що це може бути? З трьох великих свят це свято ще очікує свого великого виконання в Новому Заповіті. Це останні жнива душ, великий збір урожаю.

П’ять важливих моментів щодо свята Суккот

1. Слово Суккот – це множина від сукка (סוּכָּה), що значить «курінь» або «хатина». Слово сукка походить від єврейського кореневого слова сакак, що означає покривати або захищати. Під час свята Суккот єврейський народ живе в кущах (суккот) протягом семи днів, згадуючи Боже заступництво і захист під час тих 40 років, які Ізраїль провів у пустелі, і прославляючи Його доброту (див. Левит 23:42-43).

2. Суккот – це єдиний моед (свято), під час якого Бог наказує Своєму народові радіти (див. Левит 23:40; Второзаконня 16:14). Згадайте, що моед − це встановлений час зустрічі з Ним. Це означає, що наш Цар бажає радіти з нами в Суккот − навіть під час сильних глобальних потрясінь.

3. Про святкування Суккоту в Левіт 23:40 сказано: «Першого дня візьміть собі гілки гарних дерев, гілки пальмових, гілки дерев широколистяних і верб річкових, і веселіться перед Господом, Богом вашим, сім днів». Різні єврейські традиції інтерпретують ці природні елементи по-різному. Але в будь-якому тлумаченні Бог бажає, щоб ми бачили в плодах землі явне пророче нагадування про все, що Він дав нам у Своїй заповітній любові. Навіть за часів невизначеності ми можемо радіти з того, що Він із нами як Бог, Який забезпечує (див. Буття 22:14; «Єгова-Іре» в синод. пер., тобто «Бог, що доглядає»).

4. За часів Храму кульмінаційна церемонія відбувалася на Ошана Раба. Як пророчий акт клопотання ізраїльські священники черпали воду з джерела Сілоам. Потім вони акуратно проливали її, молячись про дощ для врожаю наступного року. Тому саме на Ошана Раба, згідно з Івана 7:37-38, Ісус сказав: «Хто спраглий, іди до Мене і пий. Хто вірує в Мене, у того, як сказано в Писанні, з утроби потечуть ріки води живої».

5. Суккот називається святом останнього збору врожаю (חַג הָאָסִף/Хаг hа Асиф – івр. «свято збирання») у Вихід 23:16 і 34:22 («свято збирання плодів наприкінці року” в синод. пер.). Один з аспектів пророчого виконання Суккоту передбачає великий і остаточний урожай, духовні жнива душ у зв’язку з поверненням Єшуа. Потім Він буде жити посеред нас у Своїй неймовірній славі в Месіанську Еру – і всю вічність. Порадуймося ж! Так, давайте будемо радіти!

Читайте також:

Настав час виконання останнього свята!

Існує Божественний зв’язок між могутнім виливом Святого Духа і другим пришестям Месії через віру, молитву, благовістя, справи милосердя і рух у силі Святого Духа. У кожного з нас є роль, яку тільки ми можемо зіграти в цих останніх великих жнивах.

Так, ми повинні діяти разом, щоб побачити жнива мільйонів душ, особливо молоді. Ми повинні молити Господа жнив, щоб Він вислав трудівників на Своє велике поле останнього часу. Прийшов час для виконання останнього Великого Свята. Саме тому свято Кущів таке важливе. Давайте ж молитися про це!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!