Християнські новини

Скільки дітей в Україні є сиротами: статистика усиновлення

Кількість дітей-сиріт в Україні

Станом на 31 грудня 2018 року в Україні на обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, знаходився 70 491 дитина. З них 22 126 дітей-сиріт та 48 365 дітей, позбавлених батьківського піклування.
У сімейних формах виховання – 64 709 дітей (опіка – 50 766, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу – 13 943). За віком дітей-сиріт статистики не ведуть.
На обліку дітей, які можуть бути усиновлені, зараз знаходиться майже 17 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. З них близько 12 тисяч проживають в сімейних формах виховання (опіка, піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу). Ще понад 4,5 тисячі дітей виховуються в державних установах різного типу.

Скільки дітей в Україні усиновили за 2018 рік?

Всього протягом 2018 року в Україні було усиновлено 1 730 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

  • українцями – тисяча триста п’ятьдесят вісім (до 5 років – 1107 дітей, 6-10 років – 179 дітей, віком 11-17 років – 72 дитини);
  • іноземцями – 372 (до 5 років – 85 дітей; 6-10 років – 122 дитини; 11-17 років – 165 дітей).
  • Серед них – 103 дитини, які мають інвалідність або особливі потреби:
  • 25 дітей з ВІЛ / СНІД (українцями – 4, іноземцями – 21);
  • 13 дітей з синдромом Дауна (всі – іноземцями);
  • 33 мають захворювання з Переліку захворювань;
  • 32 мають інвалідність по інших захворюваннях.

Також за минулий рік усиновлення 21 дитини було скасовано (українцями – 17, іноземцями – 4). Найпоширеніша підстава для цього – коли між прийомними батьками та дитиною склалися стосунки, які роблять неможливим їхнє спільне проживання.
Ще в 10 випадках прийомних батьків позбавили батьківських прав.

За яких умов дитину можуть усиновити іноземці?

Відповідно до статті Сімейного кодексу і Закону України “Про охорону дитинства” усиновлення дитини іноземцями відбувається в разі, якщо були вичерпані всі можливості передачі під опіку громадян України. Тобто українці мають пріоритетне право на усиновлення. Дитина може бути усиновлена ​​іноземцем, якщо вона перебуває не менш як один рік на обліку в Мінсоцполітики та досягла п’яти років.

Однак є винятки:

– усиновлювач є родичем дитини;
– дитина має важку хворобу;
– всіх рідних братів і сестер всиновлюють в одну сім’ю (якщо один з них відповідає зазначеним вище вимогам);
– іноземці хочуть отримати опіку над дитиною, брата або сестру якого вони усиновили раніше.

Більше про усиновлення:

Перелік захворювань, що дають право на усиновлення хворих дітей без дотримання строків перебування на обліку в Мінсоцполітики, а також до досягнення дитиною п’яти років, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України. Він містить 64 хвороби. Зокрема, синдром Дауна, епілепсія, рак.

Джерело: gcshelp.org

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button