Світ

Сирійські християни страждають від російських авіаударів

Останніми тижнями російські війська завдали авіаударів по кількох селах, де більшість населення є християнами, у провінції Ідліб на північному заході Сирії.

Джерело: persecution.org

На жаль, Сирійська обсерваторія з дотримання прав людини повідомила, що внаслідок ударів 22 липня загинуло семеро цивільних осіб, четверо з яких були дітьми, і ще 13 отримали поранення. Четверо дітей, загиблих під час вибухів, були братами й сестрами. Їхній госпіталізований батько з розбитим серцем сказав AFP: «Мої діти загинули […], найдорожчі люди моєму серцю загинули».

Загалом, Росія завдає подібних авіаударів з 2015 року, підтримуючи режим сирійського президента Башара Асада в його зусиллях відновити контроль над втраченою сирійською територією. За оцінками, ці російські авіаудари спричинили щонайменше 1400 смертей серед цивільних за останні сім років.

Ці останні жертви серед цивільного населення в Сирії знову ставлять християн на шлях війни в країні. Багато геополітичних гравців — сирійський уряд, Росія, Туреччина, курди та інші опозиційні та екстремістські групи — змагаються за контроль над сирійською територією, і надто часто їхнє політичне насильство призводить до побічної шкоди цивільним.

Ще один приклад християн, які потрапили під перехресний вогонь політичного насильства, стався лише минулого тижня, коли Туреччина нібито вбила двох християн і поранила 12 під час ракетного обстрілу суперечливої ​​церкви в Сирії поблизу міста Хама. На жаль, як показує цей напад і російські авіаудари, здійснені нещодавно, доки цей жорстокий конфлікт триває в Сирії, християни, які залишаться в цьому районі, будуть під загрозою.

Сирійські християни мають похмуре майбутнє після вторгнення Туреччини

Цей ризик для християн може не просто зберігатися; насправді ситуація може значно погіршитися найближчим часом. Якщо Туреччина, як вона погрожувала, вирішить посилити свою участь у Сирії, здійснивши широкомасштабне вторгнення в північну Сирію, ризик насильства для християн зросте експоненціально. Надін Маенза, колишній голова Комісії Сполучених Штатів з міжнародної релігійної свободи, пояснила потенційно катастрофічний вплив такого вторгнення, сказавши Jerusalem Post: «Якщо ця територія піде [до Туреччини], там не буде ні християн, ні єзидів».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button