Світ

Чеські депутати внесли пропозицію щодо конституційного закріплення шлюбу як союзу між чоловіком і жінкою

Понад півсотні чеських депутатів разом із кількома міністрами внесли пропозицію щодо конституційного закріплення шлюбу як союзу між чоловіком і жінкою.

Джерело: rodyna

Поправка спрямована на зміну поточної редакції статті 32 Хартії основоположних прав і свобод «Батьківство та сім’я перебувають під охороною закону» на «Батьківство, сім’я та шлюб, як союз чоловіка та жінки, перебувають під захистом закону».

«Закріплення шлюбу як постійного союзу одного чоловіка та однієї жінки, навколо якого формується сім’я яка є основним соціальним середовищем, у якому народжуються та виховуються діти, міцно утвердилося в нашому цивілізаційному колі та існує кілька тисяч років», – мовиться в пояснювальній записці пропозиції.

Повний текст поправки палата депутатів отримала у четвер. Загалом його підписали 54 депутати від кількох партій. Однак вони не мають більшості для внесення змін до Конституції. Для цього потрібна більшість у три п’ятих – 120 депутатів.

Однак президент Мілош Земан вже заявив про підтримку нової пропозиції. Як повідомляв раніше чеський новинний сайт Prehledne24, Земан заявив, що «якщо буде пропозиція внести зміни до Конституції, де шлюб визначається як стосунки між чоловіком і жінкою, я, безумовно, підтримаю це».

Читайте також:

10 речей, які ви маєте знати про шлюб

Цей законопроєкт є реакцією на попередню пропозицію, подану ще в червні. У той час Партія чеських піратів пропонувала відкрити шлюб усім. Але ця пропозиція не пройшла, і уряд зайняв щодо неї нейтральну позицію. Проте президент Земан сказав, що коли подібний законопроєкт про шлюб для всіх знову з’явиться і буде схвалений, він накладе на нього вето.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button