Світ

Уряд Ірану через ЗМІ та пропаганду налаштовує громадськість проти християнства

За даними Комісії США з міжнародної релігійної свободи, іранський уряд використовує ЗМІ та релігійну пропаганду, щоб настроїти громадськість проти християнства та інших релігій. 

Джерело: inVictory

У новому звіті федерального консультативного комітету (USCIRF) йдеться, що уряд Ірану використовує офіційні ЗМІ та соціальні мережі для поширення «неправдивих відомостей та оман» про релігійні меншини, щоб налаштувати громадську думку проти цих громад.

У звіті «Релігійна пропаганда в Ірані» USCIRF назвала ці дії «систематичною кампанією з відмови у свободі релігії чи переконань групам, які не погоджуються з єдиною урядовою інтерпретацією джаафрі-шиїтського ісламу».

Наприклад, уряд заявляє, що християни належать до євангельського сіоністського культу і вважають новонавернених християн загрозою національній безпеці. Уряд посилається на ухвалу Верховного суду Ірану від третього листопада 2021 року, в якій йдеться про те, що просування християнства та створення домашніх церков не є злочинами і не прирівнюється до злочинів проти національної безпеки. Наприкінці використовувалася фраза «євангельський сіоністський культ» для позначення новонавернених християн.

«Ця кампанія з дезінформації обмежує свободу релігії або переконань для релігійних меншин в Ірані», − заявила представник USCIRF Даніель Сароян Ашбахян.

За даними USCIRF, іранська державна пропаганда проти новонавернених християн часто маскується під антисіонізм, а новонавернених християн регулярно називають членами «сіоністської» мережі.

Офіційні особи кажуть, що посилання на сіонізм у цьому контексті стосується не конкретних тверджень про зв’язки між новонаверненими християнами в Ірані та державою Ізраїль, а скоріше до «широкої змови, в якій євангельські християни по всьому світу просувають політичні погляди, які служать сіоністській ідеології».

У звіті USCIRF також зазначила, що, згідно з заявами уряду, іранська кампанія з дезінформації проти новонавернених християн спрямована на те, щоб відрізнити новонавернених християн від вірмен та ассирійців як визнаних релігійних меншин.

Мусульманський священнослужитель і секретар Асоціації діалогу іслам-християнство Ходжат аль-Іслам Кашан заявив іранським ЗМІ: «Те, що сьогодні пропагується як християнство, — це не традиційне християнство, а скоріше євангельське і колоніальне християнство. Євангельське християнство – це не релігія. Це політика, яка орієнтована на колоніалізм».

Згідно зі звітом, Кашані звинуватив іранських християн у переслідуванні політичної програми, спрямованої на підрив уряду Ірану. Ці політичні цілі євангельських християн призвели до їхнього відчуження від інших християн і до того, що іранські вірмени виступають проти євангельських християн, за словами Кашані.

За словами Ашбахяна, історія Ірану рясніє прикладами зовнішнього втручання колоніальних держав у його внутрішні справи, тому цей коментар апелює до почуття несправедливості, яке деякі іранці можуть відчувати з приводу іноземного втручання в іранську політику.

«Вплив на іранських християн полягає в тому, що вони не можуть покладатися на уряд у виконанні своїх зобов’язань з міжнародного права щодо захисту свободи релігії або переконань і з більшою ймовірністю зіткнуться з дискримінацією з боку іранців, які слухають помилкові повідомлення уряду», − додала вона.

Крім звернених у християнство, звіт USCIRF визначає та розглядає важливі теми, які уряд Ірану використовує проти євреїв, мусульман-сунітів, гонабадських суфіїв та бахаї.

Крім надання даних та аналізу свободи віросповідання за кордоном, USCIRF також надала рекомендації щодо зовнішньої політики президенту, держсекретарю та Конгресу США щодо боротьби з релігійними переслідуваннями та заохочення свободи релігії та переконань. Іран названо однією з 10 країн, визнаних Державним департаментом США країною, що викликає особливе занепокоєння за толерантність до порушень свободи віросповідання та участь у них.

Усього через рік після того, як Іран підписав історичну ядерну угоду зі США та іншими західними країнами у 2015 році, USCIRF повідомила, що релігійні меншини в Ірані, включаючи християн, продовжують стикатися із серйозними порушеннями прав людини.

У звіті йдеться, що умови свободи віросповідання продовжують погіршуватися, при цьому християни, бахаї та мусульмани-суніти з-поміж меншин зазнають найбільшого переслідування, арештів та тюремного ув’язнення.

Правозахисна група Open Doors USA, яка відстежує випадки порушення свободи віросповідання у більш ніж 60 країнах, поставила Іран на дев’яте місце серед країн із найбільшою кількістю переслідувань християн.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!