Варто замислитись

Серенади й сварки не дуже високої напруги

Риба ножетелка Apteronotus leptorhynchus, яку часто тримають в акваріумах, генерує слабкий електричний розряд, який допомагає їй орієнтуватися в просторі та спілкуватися з собі подібними.

Електричне поле, яке генерує риба, занадто слабке, щоб оглушити здобич. Однак електричні органи, розташовані уздовж бічної лінії риби, вловлюють будь-які спотворення поля, коли у нього потрапляє хтось або щось, з провідністю не такою, як у води.

Серенади й сварки не дуже високої напруги

Роль електричного поля в передачі інформації ще більш дивною. Є записи, де самці ножетелки співають для самок серенади, модулюючи своє електричне поле. Дослідники повідомляли, що самець може співати годинами. Але якщо зустрічаються дві риби, розташовані вороже, вони підвищують частоту своїх електросигналів, щоб заглушити суперника. Дослідники підтвердили це припущення, підготувавши муляж риби, яка видає сигнали, як ножетелка. У резервуар з муляжем випустили двох самців. Обидва сприйняли муляж і другого самця як суперників, і обидва швидко підвищили частоту свого електричного поля, щоб «забити» сигнал противника.

Серенади й сварки не дуже високої напруги

Хтось вірить, що нерозумна еволюція наділила рибу ножетелку здатністю генерувати й контролювати електричне поле, використовувати електричні сигнали для спілкування з собі подібними, а також приймати ці сигнали. Але очевидно, що тільки Бог міг дати живій істоті такі здібності!

Схожі статті

Читайте також:

 Книга Буття 1:20: «І сказав Бог: Нехай вода вироїть дрібні істоти, душу живу…».

Джерела: ДеньсТворцом

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button