Актуальне

Крег Грошел: «4 види вашої енергії»

Швидше за все, ви помічали, що різні завдання й обов’язки, а також взаємодії з людьми відрізняються один від одного не тільки величиною навантаження, але і тим, яку саме енергію вони витрачають. Багато хто вважає, що їм потрібно краще управляти своїм часом і це дійсно так. Але потрібно також розібратися і зі своєю енергією. Час є обмеженим ресурсом, його не можна помножити, а сили треба і важливо відновлювати. Ви не можете збільшити ваш час, але можете виробити більше енергії. Крег Грошел у своєму подкасті розповів, які 4 види енергії нам потрібно заповнювати, щоб бути ефективними в усіх сферах нашого життя.

«Зауважте, що в один час ви робите деякі речі краще, ніж в інший. По-друге, різні завдання, вимагають різних витрат енергії. Я визначаю 4 типи нашої енергії, 4 бензобаки, які потрібно постійно заправляти:

1. Фізична

Який ритм життя, раціон, щоденні звички й вправи, а також графік роботи й відпочинку виводить мене на максимальний рівень продуктивності й потужності? Це дуже важливий момент. Наприклад, я вже 9 років вивчаю, як функціонує моє тіло, незалежно від різних обставин. Я найбільше активний вранці, приймаю вітаміни, п’ю багато води, вживаю багато білка, а кількість вуглеводів знижую. За годину до сну я відстороняюся від взаємодії з екранами. Визначте для себе, як ви можете вивести ваше тіло на пік активності. У кожного це свої звички.

2. Емоційна

Коли ви розбираєтеся з труднощами, неминуче витрачаються ваші внутрішні ресурси. Неможливо виливати на інших потоки любові, коли ви самі вичавлені до останньої краплі.

Ви не можете вести за собою людей і проявляти щиру турботу, коли перед цим з вас вичавили всі соки. Багато лідерів зазнають краху в сім’ї, тому що віддають всі сили роботі, а їхній сім’ї нічого не залишається. Це відбувається через емоційне виснаження. Тому просто необхідно з’ясувати, що може відновити вас і заново заправити цей бензобак. Для одних – це спілкування, для інших – самотність. Визначте, що підходить для вас.

3. Розумова або творча енергія

Я доповнюю цей «бензобак» двома шляхами – прийняття і передача.

Перше: я перебуваю в оточенні, яке мене інтелектуально розвиває або спонукає до творчості. У процесі спілкування моє мислення отримує сильну підзарядку, однак це ще не все. Так само мене наповнює передача знань іншим. Створення та розповсюдження корисного контенту приносить мені додатково натхнення. Тут важливо враховувати баланс між прийомом і передачею.

Ви можете заповнювати запаси через відео, вивчення, спілкування, фізичну працю. Люди, які найбільш ефективні майже завжди мають інтереси, які їм дозволяють думати про щось інше. Це може бути не пов’язане з покликанням і може бути схоже на хобі. Тому, якщо ви прийшли до творчої кризи, можливо є заняття, які дозволять вам трохи відволіктися. Подумайте, що вам цікаво, вийдіть за рамки звичного способу життя.

Читайте також:

4. Духовна

Ми є не тільки фізичними, а й духовними істотами. Тому, якщо ви вперлися в стіну, причина може бути в тому, що ви духовно спустошені, втрачені або навіть духовно мертві. Кращий спосіб оновити свої мрії – не гнатися за видимим успіхом, але присвятити своє життя вищій меті і йти до неї за допомогою вищої сили. Бог зміцнює нас як раз в моменти нашої слабкості.

Якщо ви виснажилися, втомилися або розчарувалися, потрібно зрозуміти, який з цих «баків» спорожнів. Це потрібно зробити для того, щоб розуміти, як саме відновити необхідний рівень і знову досягати найкращих результатів. Виробіть в собі 1-2 звички, які допоможуть заповнювати запаси всіх 4 видів енергії. Знайдіть те, що буде максимально заповнювати ваші ресурси».

Джерело: bog.new

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button