Варто замислитись

Рослини розмовляють з комахами

Ми вже писали про рослини, які в момент небезпеки, коли на них нападають, виділяють пахучі речовини, які називаються феромони. Таким чином вони передають інформацію своїм родичам або навіть тваринам. Відкриття цього явища викликало інтерес багатьох вчених, тому зараз ми вже багато знаємо про те, що можна назвати спілкуванням рослин.

Дослідники говорять, що спілкування між рослинами – явище набагато більш поширене, ніж здавалося раніше. Власне, вчені підозрюють, що серед рослин це абсолютно звичайне явище. Більш того, рослини можуть передавати інформацію не тільки своїм виглядом, але і іншим рослинам, і навіть тваринам.

Деякі, наприклад, дикий тютюн, навіть знають, коли можна «помовчати», тому що потенційний одержувач повідомлення відсутній. Тютюн не виділяє свій запах, що відганяє гусениць, в денний час, тому що тільки нічні метелики прилітають до нього, щоб відкласти яйця на його листі. Як тільки метелики прилітають і відкладають яйця, рослина тут же сигналить про це своєму союзнику-комасі. Союзник з’їдає не тільки яйця − він знищує і інших шкідників тютюну. Вчені говорять, що повідомлення розрізняються не тільки у різних видів рослин. Окремі рослини одного виду теж спілкуються кожна в своїй особливій манері, в залежності від власного досвіду.

Те, що рослини спілкуються з представниками інших видів – чудо, яке не можна пояснити випадковими мутаціями. Мудрий Творець дав усім живим істотам свою власну, особливу мову.

Читайте також:

Псалом 32:20

Схожі статті

«Душа наша надію складає на Господа: Він – наша поміч і щит наш».

Джерело: День з Творцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button