Креаціонізм

Комахи, схожі на квіти

Природа дає численні приклади комах, які імітують зовнішній вигляд певних рослин. Найдивовижніше, коли ціла колонія особин групується, щоб нагадувати квітку, і таким чином обманює птахів.

Існують метелики, які, складаючи крила, чудово імітують рослинний фон і виглядають як сухе листя. Ця особливість відволікає птахів та інших потенційних хижаків.

З цією ж метою деякі гусениці геометрид набувають вигляду нерухомої гілочки. Інші комахи виглядають як колючки, стебла, ніжні пагони, кора тощо. Існує навіть багато прикладів протилежного явища: квіти, які імітують форму і забарвлення деяких комах.

Це стосується, наприклад, деяких орхідей, таких як середземноморський вид Ophrys speculum, що імітує самку бджоли, з очевидною метою привабити самців, щоб поширювати її пилок.

Цей вид міметизму тварин зазвичай зустрічається лише в однієї особини.

Однак, найдивовижніше, коли ціла колонія особин групується, щоб нагадувати квітку, і таким чином обманює птахів. Таку міметичну стратегію застосовує вид комах, що стрибають по рослинах, родом із сухих тропічних лісів Мадагаскару, наукова назва якого − фромнія рожева (Phromnia rosea).

Дорослі особини є зграйними, скупчуються навколо гілок певних ліан, а оскільки вони мають рожеве забарвлення крил, то коли вони складають крила, то виглядають як квітуча гілка.

Існує кілька видів таких комах, поширених не лише на острові Мадагаскар, але й у східних регіонах Африки. Їхні крила можуть мати червонувате, жовте, зелене або біле забарвлення, а крихітний розмір дозволяє їм, збиваючись докупи, нагадувати справжні квіткові гілки чи суцвіття, що відволікає потенційних хижаків.

Комахи, схожі на квіти

Крім того, було показано, що не всі особини мають однакове забарвлення крил, а ті, що народжуються із зеленим забарвленням крил, як правило, розміщуються на одному кінці суцвіття, де вони можуть маскуватися під ніжні зелені пагони.

Проте, якщо птах все ж намагається напасти на них, вся «квітка» негайно розлітається, коли комахи відлітають геть.

Походження поведінки цих «літаючих квітів» нелегко пояснити з еволюційної точки зору. Як природний відбір випадкових мутацій міг створити колонії комах, здатних групуватися таким чином, щоб імітувати квіти?

Дивно також, що квіткова структура, яку вони створюють за допомогою цього кластеризації, не існує в природі. Немає жодної квітки, яка могла б слугувати зразком. Можна сказати, що саме ці крихітні комахи «створюють» або «проектують» нове суцвіття, якого не існує в реальній ботанічній дійсності.

Читайте також:

Хто або що наділило цих тварин мудрістю, необхідною для здійснення цього? Логіка підказує, що потрібні оригінальні творчі знання.

Тисячі прикладів, подібних до цього, рясніють у біосфері і є вагомими аргументами на користь справжнього, а не лише видимого, розумного задуму, всупереч тому, що стверджує натуралістичний дарвінізм.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Джерело
evangelicalfocus.com

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button