Варто замислитись

Що знає кішка

Сучасні комп’ютери здатні здійснювати дивовижні речі, і можливості їх весь час ростуть, але тварині вони можуть програти навіть в простій задачі.

Наприклад, ви можете навчити комп’ютер того, де у вашого будинку вхідні двері й де стоять меблі у вітальні. Поставте комп’ютер на коліщатка, встановіть біля вхідних дверей і дайте команду знайти крісло. Без проблем. А тепер пересуньте меблі й повторіть комп’ютера команду. І він безнадійно загрузне в пошуках. Переставте меблі – і ваша кішка з легкістю знайде ваше улюблене крісло.

Сучасні комп’ютери можуть здійснювати кілька обмежених дій, які під силу мозку кішки. Але такому комп’ютеру потрібне власне живлення і 140 000 центральних процесорів. І навіть в таких умовах машина справляється з поставленими завданнями в 80 разів повільніше, ніж кішка з її котячим мозком.

Мозок людини і кота може зберігати інформацію і навчатися, тому що кожен нейрон з’єднується з великою кількістю інших нейронів. Тому і людина, і кішка можуть миттєво розпізнати знайоме обличчя.

Інженери винайшли елемент – заміну транзистора, назвавши його мемристор. З цими елементами комп’ютер може навчатися і запам’ятовувати інформацію. Але навіть набитий мемрістор самий гігантський суперкомп’ютер з власним блоком живлення буде розпізнавати обличчя набагато довше, ніж це роблять люди.

Пам’ять і здатність вчитися – це дар Божий, джерело будь-яких знань.

Читайте також:

Книга Притч Соломонових 16:23

«Серце мудрого чинить розумними уста його прибавляє знання в устах його».

Джерело: День з Творцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button