Що знає кішка

Сучасні комп’ютери здатні здійснювати дивовижні речі, і можливості їх весь час ростуть, але тварині вони можуть програти навіть в простій задачі.
Наприклад, ви можете навчити комп’ютер того, де у вашого будинку вхідні двері й де стоять меблі у вітальні. Поставте комп’ютер на коліщатка, встановіть біля вхідних дверей і дайте команду знайти крісло. Без проблем. А тепер пересуньте меблі й повторіть комп’ютера команду. І він безнадійно загрузне в пошуках. Переставте меблі – і ваша кішка з легкістю знайде ваше улюблене крісло.
Сучасні комп’ютери можуть здійснювати кілька обмежених дій, які під силу мозку кішки. Але такому комп’ютеру потрібне власне живлення і 140 000 центральних процесорів. І навіть в таких умовах машина справляється з поставленими завданнями в 80 разів повільніше, ніж кішка з її котячим мозком.
Мозок людини і кота може зберігати інформацію і навчатися, тому що кожен нейрон з’єднується з великою кількістю інших нейронів. Тому і людина, і кішка можуть миттєво розпізнати знайоме обличчя.
Інженери винайшли елемент – заміну транзистора, назвавши його мемристор. З цими елементами комп’ютер може навчатися і запам’ятовувати інформацію. Але навіть набитий мемрістор самий гігантський суперкомп’ютер з власним блоком живлення буде розпізнавати обличчя набагато довше, ніж це роблять люди.
Пам’ять і здатність вчитися – це дар Божий, джерело будь-яких знань.
Читайте також:
Книга Притч Соломонових 16:23
«Серце мудрого чинить розумними уста його прибавляє знання в устах його».
Джерело: День з Творцем