Релігія

Опитування показує, хто проводить більше часу наодинці з Богом: чоловіки чи жінки

Жінки, які відвідують протестантські церкви, частіше, ніж чоловіки, проводять час наодинці з Богом, згідно з новим дослідженням, яке аналізує, як часто парафіяни протестантських церков проводять тихі хвилини з Господом.

Джерело: christianpost

У ході опитування, опублікованого організацією Lifeway Research, що аналізує поточні тенденції церковного служіння, 65% парафіян протестантських церков заявили, що вони навмисно проводять час із Богом щонайменше щодня. Сорок чотири відсотки учасників опитування сказали, що проводять час із Богом один раз на день, а 21% заявили, що люблять проводити тихий час із Богом кілька разів на день.

Lifeway Research провела опитування 1002 американців у період з 19 по 29 вересня 2022 року, набираючи учасників через національну рекрутингову групу. Респондентів запитали, чи відвідують вони релігійні служби принаймні раз на місяць і чи класифікують вони себе як протестанти/неконфесійні.

Ще 17% парафіян кажуть, що вони проводять час наодинці з Богом кілька разів на тиждень, а не один чи кілька разів на день, а 7% говорять, що вони проводять тихий час з Господом раз на тиждень.

П’ять відсотків сказали, що проводять час із Богом кілька разів на місяць, 2% – раз на місяць, а 3% відповіли, що рідше, ніж раз на місяць. Тільки 1% респондентів відповіли, що ніколи не проводять час наодинці з Богом.

Стать, мабуть, відіграє роль у тому, наскільки ймовірно, що респонденти дадуть відповідь, що усамітнення з Богом є для них щоденною звичкою. Під час опитування 48% жінок відповіли, що спокійне проведення часу з Богом є частиною їхньої щоденної звички, у порівнянні з 38% чоловіків.

Жителі Півдня (49%) частіше за інших говорили, що регулярно проводять час наодинці з Богом, а 25% баптистів заявили, що знаходять час для спілкування з Богом більше одного разу на день. Тридцять відсотків людей з євангельськими переконаннями та 15% без євангельських переконань сказали те саме.

Двадцять шість відсотків людей, які відвідують богослужіння не менше чотирьох разів на місяць, частіше проводять час наодинці з Богом більше одного разу на день, у порівнянні з 13% парафіян, які відвідують богослужіння від одного до трьох разів на місяць.

Способи проведення часу з Богом

«У Писанні ми бачимо картину, як послідовники Бога йдуть, щоб провести час наодинці з Ним. Сам Ісус Христос також робив це, − сказав у своїй заяві Скотт Макконнелл, виконавчий директор Lifeway Research. − Більшість парафіян протестантських церков продовжують це спілкування з Богом і використовують для цього різні ресурси».

Однак спосіб, яким парафіяни вважають за краще проводити час із Господом, відрізняється: 83% респондентів заявили, що моляться Богу своїми словами, а не через Біблію. Вісімдесят відсотків дякують Богові за час, проведений наодинці з Ним, 62% прославляють Його, а 49% сповідують свої гріхи.

Лише 39% читають із Біблії чи збірки, а 20% повторюють встановлену молитву. Вісімнадцять відсотків розглядають Божі характеристики, проводячи час із Господом, а 1% кажуть, що займаються чимось іншим.

Молитва

Респонденти віком від 18 до 34 років (31%) та від 35 до 49 років (26%) частіше кажуть, що повторюють встановлену молитву, ніж учасники віком від 50 до 64 років (16%) та старше 65 років (11%). Вісімдесят п’ять відсотків парафіян у віці від 50 до 64 років сказали, що вони моляться Богу своїми словами, і 89% респондентів віком від 65 років сказали те саме.

Серед респондентів молодшої вікової категорії 77% сказали, що частіше моляться Богу своїми словами.

Імовірність того, що парафіянин церкви молитимуться своїми словами, різниться між статями: 86% жінок заявили, що вони частіше використовують свої власні слова замість того, щоб повторювати встановлену молитву, у порівнянні з 79% чоловіків.

У дослідженні наголошується, що 85% людей, які відвідують служби не менше чотирьох разів на місяць, частіше моляться своїми словами, ніж ті, хто відвідує служби рідше (79%). Ті, хто відвідує богослужіння від одного до трьох разів на місяць (24%), частіше ніж ті, хто відвідує їх частіше (16%), моляться встановленою молитвою.

Крім того, ті, хто не дотримується євангельських переконань (22%), частіше ніж ті, хто дотримуються цих переконань (16%), повторюють встановлену молитву.

«Є багато причин молитися встановленою молитвою. Чи молиться хтось за зразком молитви, яку дав Ісус, або повторює те саме прохання до Бога щодня, це може бути значуще, − сказав Макконнелл. − Водночас, Писання також записує псалми та молитви у своїх оповіданнях, які показують, наскільки особистими та відвертими ми можемо бути, звертаючись до Бога своїми словами».

Читання слова Божого

Серед тих, хто читає під час тихої розмови з Богом, 63% відповіли, що читають Біблію. Двадцять п’ять відсотків відповіли, що читають Біблія, яка містить коментарі чи настанови, а 20% відповіли, що читають Писання у додатку для телефону.

Невелика кількість респондентів (8%) сказали, що читають із книги для читання, в якій не друкується Писання, 7% сказали, що читають із додатка, а 3% сказали, що читають щось інше.

Відвідування церкви

Як повідомляє The Christian Post, чергове опитування Lifeway Research серед 1000 американців, опубліковане в листопаді, показало, що 50% протестантів вважають за краще відвідувати політично однорідні церкви, 41% не згодні з цим, а 10% не впевнені.

Читайте також:

В опитуванні наголошується, що 19% протестантів твердо погоджуються з тим, що вони вважають за краще відвідувати церкву, де люди поділяють їхні політичні погляди, у порівнянні з 12% у 2017 році.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button