Актуальне

Духовна реновація

У своїй книзі «Небезпечне диво» Майк Якконеллі пише: «Я готовий до християнства, яке зруйнує мені життя, заволодіє моїм серцем і поставить мене в незручне становище». Іноді нам всім потрібно, щоб хтось зруйнував всі наші плани. Цей хтось – Бог, бо тільки Він може відібрати у нас все і дати на заміну те, що нам дійсно потрібно. Слідування за Христом не замислювалося, як тиха гавань замість непередбачуваного моря – навпаки, це слідування стає нашою вічною подорожжю, вивертає життя навиворіт і без кінця змінює нас на краще.

У християнства є сторона, яка дозволяє нам думати, що все завжди буде добре. Нам здається, що ми повинні «тримати марку», всім виглядом показувати Божу роботу в нас, навіть якщо насправді все йде шкереберть. Справжня ж духовна трансформація означає обвал стін нашого неприступного замку душі, патрання основ нашої егоїстичної віри й звільнення місця для чогось більшого, ніж наш особистий «царик» серця. Процес руйнування відбувається в нашій слабкості, і тільки наша вразливість і оголеність душі дозволяє Богу забрати з наших кривих рук кермо влади, щоб створити що-небудь духовно вартісне.

У мене є друг, який нещодавно все втратив, піддавшись спокусі. Його всі залишили, він відчував себе розчавленим. Але в серці він розумів, що це – найкраще, що могло з ним статися в даний проміжок часу. Було дуже боляче і соромно, але саме в цьому контексті Божа благодать була зрозуміла найкраще. Руйнування і перекреслення його тодішнього життя стало йому порятунком від непоправних наслідків його гріховного способу життя.

Легко, вимкнувши голову і серце, сприймати Бога жорстокими й безжальним, не помічаючи Його милість і благодать, і надію, яка їм подається. Це як було у випадку з Адамом і Євою – як їх вигнали у світ жорстокий і беззахисний, але ж Бог-то пішов туди разом з ними. І зірви вони плід з дерева вічного життя, вони б вічно жили в гріху, який розмножувався. І від цього жаху їх врятував Бог, виставивши біля воріт Саду ангела з вогненним мечем. Цей ангел був символом руйнування і водночас милості й захисту.

Наші церкви й наші стосунки змінюються, коли нам дозволяється ламатися. Деяким чином наше ламання дає нам привід радіти – адже ми потребуємо Бога, а Він не забариться прийти на допомогу. Нам слід робити один одному знижку, пам’ятаючи, що нам все ще рости й рости. Замість того, щоб робити один одному постійні зауваження, приймаймо грішну природу один одного і визнавати силу за Богом. Тому що справжня християнська громада складається з людей, спраглих справжнього життя, правди, чесності, і все це під покровом благодаті. А цей покров дуже важливий. Тому що коли ми стикаємося зі спокусами такої міри тяжкості, як порнографія, плітки, матеріалізм, гордість, насильство, для сповіді потрібно оточення, яке буде підтримувати, а не судити, і разом з тобою радітиме зціленню і позбавленню.

Читайте також:

Мені здається, Бог чекає, поки ми здамося і зізнаємося у своїй слабкості. Визнання в слабкості означає відмову від особистих спроб самозбереження, але ж слідування за Ісусом ніколи не означало безпеку – скоріше, навпаки, таке проходження дуже навіть небезпечно, адже воно порушує весь усталений порядок. Що саме буде знищено? Ви вже не зможете носити маски улюблених персонажів, ставитися до навколишнього світу безтурботно і самодостатньо ховатися від Божої благодаті.

Коли оголюють твій гріх і виганяють з райського саду, це дуже боляче і неприємно, але в цьому ж є і милість, яка піклується про твоє благо. В очах Адама і Єви ангел виглядав ворогом – насправді ж він був їх захисником від більш страшних наслідків. І те ж саме відбувається з нами кожен день. Бог оголює нас заради нашого блага – щоб врятувати нас від самих себе.

Джерело: ieshua.org з посиланням на hristiane.ru

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button