Блог Сергія Головіна

Що науці невідоме?

Людина горить бажанням знаходити причини тих чи інших явищ. Але науковий метод в цьому вельми обмежений. Він дає відповіді лише на певний клас питань – «Як?». Запитання на кшталт «Чому?» або «Навіщо?» – поза його юрисдикцією.

Наприклад, ми можемо запитати: «Чому цей поплавок лежить на воді?» І вчені мужі дадуть абсолютно правильну наукову відповідь: тому що вага витісненої ним води дорівнює його власній вазі, і сила що його виштовхує  врівноважує його силу тяжіння. Але можна відповісти й інакше: тому що завзятий рибалка Коля зібрався пригостити своїх домашніх свіжою юшечкою – таким способом він захотів висловити свою любов до них.

Читайте також:

Яка з цих відповідей буде правильною? Очевидно, що обидві. Вони зображають різні сторони єдиної реальності не виключаючи, а доповнюючи одна одну. Атеїст же, бувши послідовним, повинен заперечити: «Оскільки наука дає чітке і вичерпне пояснення плавання поплавка, існування Миколи і його любов до своїх домашніх є марною демагогією, проєкцією бажаного на дійсне. Гіпотеза про любов Миколи до своїх домашніх ненаукова. Тому не слід забивати їм голову безпідставними розповідями про його існування».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button