Блог Михайла Черенкова

Що буде з Ґоґом?

Для того, щоб ми могли пережити жахіття поточних подій, потрібно дивитися в кінець історії. Там, після темних і невиразних днів, ми не побачимо ворогів, ми побачимо силу і славу Божу над Його народом. З інших народів уціліють лише ті, що благословляють Ізраїль. Ворогів не залишиться. 

Ми ще не там, історія ще не закінчилася, але знаємо, до чого все йде. Ґоґ зробить багато зла, але його доля вже вирішена наперед його власним вибором, тим, що він кинув виклик Богу і Його народу. Отже, він уже мертвий.

«Впадеш ти на горах Ізраїлевих, ти й всі полки твої, і народи, що з тобою; віддам тебе на поживу всякого роду хижим птахам та звірам польовим» (Єз. 39:4), 

− так сказав Бог до того, як це сталося. Значить, це вже сталося. Отже, треба вважати це за факт.

Загинуть не лише армії Ґоґа. Вся його земля, всі народи його коаліції будуть платити за злочини його полчищ, всі його прихильники впізнають на собі силу та гнів Бога Ізраїля:

«І пошлю вогонь на землю Маґоґ і на мешканців островів, що живуть безтурботно, і дізнаються, що Я Господь» (Єз. 39:6).

Вогонь Божого гніву випробує сили Ґоґа і всіх тих, хто вирішив стати під його прапор, хто повірив у нього, хто допустив у серці ненависть до Ізраїлю, хто вважав обраний народ легкою здобиччю.

За амбіції Ґоґа будуть розплачуватися міста та країни, сім’ї та доми, жінки та діти. Тому що всі вони харчувалися, дихали, жили своєю гордістю та ненавистю, не лише їхні воїни, а також їхні чиновники, вчителі, судді, священники.

У вогні згорять їхні палаци, де на тронах або за дуже довгими столами сиділи одержимі монстри, яким із задоволенням служили раби, що «встають з колін».

У вогні згорять їхні школи, у яких вчили, що Ізраїль немає права існування, що його давно час «денацифікувати».

У вогні згорять їхні церкви, де поклонялися ідолам війни та схвалювали людські жертви.

У вогні згорять їхні університети, бібліотеки, фабрики тролів, завдяки яким люди звично жили на брехні та впевнено брехали іншим.

Цей вогонь знищить зло й очистить землю, щоб навіть народи, які раніше служили Гогу, отримали свій шанс на навернення до живого Бога Ізраїля:

«І виявлю славу Мою між народами, і всі народи побачать суд Мій, який Я вчиню, і руку Мою, яку Я накладу на них» (Єз. 39:21).

Ізраїлю також доведеться очищатися, прибираючи, збираючи та спалюючи все те, що залишилося від армій Ґоґа :

«Тоді жителі Ізраїлевих міст вийдуть, і розведуть огонь, і будуть спалювати зброю, щити та лати, луки та стріли, і булави та списи; сім років будуть палити їх. І не носитимуть дров із поля, ні рубатимуть із лісів, але палитимуть тільки зброю; і пограбують грабіжників своїх, і обберуть збирачів своїх, говорить Господь Бог. І буде того дня: дам Ґоґу місце на могилу в Ізраїлі, долину перехожих на схід від моря, і вона затримуватиме перехожих; І поховають там Ґоґа й усі полчищі його, і будуть називати її долиною полчища Ґоґові. І дім Ізраїлів сім місяців ховатиме їх, щоб очистити землю» (Єз. 39:9-12).   

Ґоґ зібрав так багато зброї, що Ізраїль сім років заощаджуватиме на енергоресурсах. Всі ці інструменти, знаряддя, машини смерті горітимуть довго-довго, нагадуючи про силу Бога і марні амбіції людей.

Що залишиться від Ґоґа та його полчищ?

Величезна могила, що заважає перехожим. Багато тисяч тіл, які ховатимуть сім місяців. Безліч покинутої зброї, яка палитиме сім років. І повчальна історія для всіх нас – історія про Божу любов і ревність, силу і справедливість.

Дивлячись на кінець Ґоґа, всі діти Божі повинні підбадьоритися і зміцнитися, їхня перемога вже відбулася, так сказав Бог, так Він і зробить.

Дивлячись на кінець Ґоґа , всі його народи та армії, всі раби, жерці, шанувальники сьогодні повинні міцно замислитися – чи варто гинути заради того, хто вже мертвий?

Джерело: cherenkoff.blogspot.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Михайло Черенков

Міжнародний директор Mission Eurasia, доктор філософських наук, професор Українського католицького університету, автор кількох книжок про євангельський протестантизм, активний проповідник, батько 4 дівчат: Був ректором Донецького християнського університету. Експерт з питань релігійної свободи. Пастор церкви Revival, м. Ванкувер

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Гадаю, що це ґрандіозне і яскраве біблійне пророцтво про Ґоґа і все, що з цим пов’язане, слід трактувати дещо ширше. Тобто, через призму т. зв. “пророчого бачення”: так би мовити, розгорнувши його у “просторі і часі”.
    В т. ч., наприклад, під означенням “гори Ізраїлеві” слід розуміти не лише, власне, старозавітній вибраний народ на Обіцяній Святій Землі, а й, загалом, увесь правдивий Божий люд Старого й Нового Завітів. І в цьому, природньо, важливе й значне місце і роль належить, зокрема, і сучасним християнським спільнотам України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!