Домашня » Новини » Світ » Храм Святої Софії в Стамбулі стане мечеттю – турецькі ЗМІ

Храм Святої Софії в Стамбулі стане мечеттю – турецькі ЗМІ

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Турецький Фонд охорони історичних пам’яток ініціював судовий процес, який може привести до того, що храм Святої Софії стане мечеттю.

Турецький уряд шукає можливість для того, щоб перетворити храм Святої Софії, Премудрості Божої в мечеть, повідомляє грецьке видання «Рroto Тhema» з посиланням на турецьку газету «Yeni Safak».

Зокрема, мова йде про бажання Державної ради Туреччини розглянути питання про зміну статусу монастиря Хора – з музею на мечеть. Повідомляється, що прийняття позитивного рішення по даному питанню стане прецедентом і відкриє шлях для реалізації подібного сценарію щодо інших культових споруд, які на даний момент є музеями. В першу чергу, дана зміна торкнеться статусу Собору Святої Софії.

Монастир Хора, також відомий як музей Карі (тур. Kariye Müzesi), був перетворений в музей в 1945 році рішенням Кабінету міністрів тодішнього уряду. Однак 5 листопада 2019 року Фонд охорони історичних пам’яток та навколишнього середовища подав до суду позов про визнання недійсним рішення 1945 року і перетворення монастиря Хору назад в мечеть.

Якщо 10-я секція Державної ради, яка розгляне справу про монастир Хора, прийме рішення на користь повторного перетворення монастиря в мечеть, то це, згідно турецьким ЗМІ, стане сигналом для того, щоб перетворити в мечеть і собор Святої Софії, що є постійною вимогою багатьох мусульман Туреччини.

Видання нагадує, що собор Святої Софії був також перетворений в музей на підставі указу 1934 року народження, який може бути скасований Державною радою. Однак рік тому верховний судовий орган Туреччини, Конституційний суд, відхилив прохання з приводу перетворення собору Святої Софії в мечеть.

Раніше СПЖ писав, що на думку єпископа Бачський Сербської Православної Церкви Іринея, ідея про перетворення храму Святої Софії в Стамбулі в мечеть неконструктивна: її здійснення стало б актом духовного і культурного насильства.

У свою чергу, в разі, якщо Туреччина вирішить змінити статус собору Святої Софії і перетворити його в мечеть, пропозиція повинні затвердити в ЮНЕСКО, пояснили в організації.

Джерело: spzh.news

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

Смертю смерть подолав - неминучість смерті і безсмертя

Наступна Стаття

Вчені вимагають скорочення населення через ситуацію з кліматом

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *