війна

В Україну приїхали 42 слідчих для розслідування російських воєнних злочинів

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан повідомив, що направив в Україну групу із 42 слідчих, судово-медичних експертів і допоміжного персоналу для участі в розслідуванні російських воєнних злочинів, що підпадають під юрисдикцію МКС, а також для підтримки української влади.

Джерело: zn.ua

Хан зазначив, що це найбільше одноразове розгортання його офісу на місцях за всю історію установи.

Карім Хан уточнив, що під час місії орган зосередиться на кількох основних завданнях, спрямованих на «прискорення наших незалежних розслідувань та посилення синергії слідчих дій з національними органами влади на місцях в Україні».

«Надіславши групу слідчих, ми будемо ще більше розширювати провідні розробки та збирати докази військових нападів, які можуть бути злочинами Римського статуту. Завдяки тісній співпраці з українською владою, наші криміналісти складатимуть карту дій національних слідчих на місці злочину для моніторингу робочих процесів та посилення ланцюга зберігання неспростовних доказів», – йдеться у повідомленні.

Хан вважає, що дуже важливо, щоб робота всіх учасників, які прагнуть підтримувати підзвітність в Україні, «виграла від ефективної координації та комунікації». Він також додав, що таким чином вони значно посилять вплив їхньої колективної роботи щодо встановлення істини.

З огляду на це, команда його офісу працюватиме з судово-медичними експертами з інших країн, які працюють в Україні.

«Команда, направлена сьогодні від мого Офісу, також працюватиме з групою французьких судово-медичних експертів на місцях в Україні, щоб забезпечити безперервність та продовження їхньої роботи з ідентифікації останків, балістичного аналізу, а також зберігання та консервації судово-медичних доказів. Ми також взаємодіятимемо з командами, розгорнутими іншими державами в Україні, щоб всебічно показати наявні заходи та посилити координацію між усіма учасниками», — сказав Хан.

Прокурор МКС висловив намір забезпечити постійну присутність свого офісу на місці, щоб продовжити спільну роботу з розслідування російських військових злочинів.

Карім Хан також подякував уряду Нідерландів. У результаті співпраці значна кількість національних експертів з Нідерландів була направлена до офісу прокуратури для підтримки місії.

«Ця співпраця значно посилить вплив наших судово-медичних та слідчих дій на місцях. У реальному вираженні це дасть змогу нам зібрати більше свідчень, підтримати ідентифікацію відповідних криміналістичних та цифрових матеріалів та забезпечити збір інформації та доказів у такий спосіб, щоб підвищити їхню допустимість у майбутніх розглядах у МКС», — наголосив прокурор.

Раніше правоохоронцям вдалося встановити ще одного підозрюваного у насильстві над жінками на Київщині. Ним виявився 20-річний росіянин Булат Фассахов.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button