Актуальне

Муки Ісуса у Велику П’ятницю та Його перемога у Великодню Неділю

Мені хотілося б поділитися думками, які допоможуть дивитися на Велику П’ятницю та на Великодню Неділю з перспективи вічності.

«Несучи Свій хрест, Він вийшов на місце, яке називається Череповище, — єврейською мовою: Голгофа, де розіп’яли Його, і з Ним двох інших: з одного та з другого боку, а Ісуса — посередині.» (Івана 19:17-18).

У Велику П’ятницю ми згадуємо розп’яття Ісуса. Мученицька смерть Божого Сина була найстрашнішою несправедливістю за всю історію людства. ЧОМУ ми називаємо цю П’ятницю Великою? Чому б не назвати її Чорною чи Страшною?

Тому що жахливе і погане обернулося надзвичайно прекрасним. Жахливе було переможено прекрасним, бо перше було тимчасовим, а друге вічним. Божа любов і благодать приходять до нас через кров Христа.

Хрест Ісуса це Божа відповідь на запитання «Чому Ти нічого не робиш зі злом?». Бог зробив щось неймовірне, грандіозне та вражаюче! Лише погляд на Ісуса (на Його втілення і відкуплення, досконале заради нас), робить безмовним аргумент про те, що Творець відмежувався від нас і сидить далеко на краю всесвіту. Ми вважаємо, що Він не хоче брати участь у справах Землі й що Він байдужий до страждань людей. Але коли ми страждаємо, Бог не лише співпереживає нам, а й страждає сам. Ісус – це Бог. Коли Ісус страждав, страждав сам Бог.

У фільмі «Страсті Христові» є сцена, що запам’ятовується: Ісус, охоплений болем і втомою, падає на землю. Охоронець штовхає Його, знущається і плює в Нього. Перелякана жінка простягає руку, благаючи: «Хтось, зупиніть все це!» Але річ у тому, що цей Хтось, Божий Син, чинив невимовно великий подвиг, який не можна було переривати. Якби хтось урятував Ісуса від страждань того дня, то Він не звільнив би нас від гріхів.

Розповідаючи про Розп’яття і Воскресіння, Євангелія зображають глибоку скорботу Христа в Гефсиманії і очікування хреста. Радість і щастя затьмарені смутком та прикрощами. Потім Він умирає. Ісус входить у радість Небес, але апостоли переповнені смутком. Радість про Христа воскреслого осяює Своїм світлом учнів і виганяє смуток. Смерть переможена – Бог забезпечив нам вічне блаженство!

День, який сприймався б як Страшна П’ятниця, став Великою П’ятницею, тому що воскресіння Христа витіснило смерть. Прихована причина страждань Помазаника тепер стає очевидною захоплюючою причиною радості. Це і є Добра Звістка! Наприкінці життя перемагає смерть і щастя тріумфує над стражданням. Останнє слово залишається не за смутком, а за радістю, і це назавжди!

Ніхто не може викрасти у нас майбутнє. Воно наповнює наше сьогодення. Тому навіть попри смерть і скорботи цього віку, нашим нормальним станом у Христі є не смуток, а радість. Як Пасха зробила ту похмуру П’ятницю світлою, так і наше воскресіння Бог поверне на благо і ми будемо насолоджуватися добрими днями за всі найгірші з минулих. Віра − це свого роду «пам’ять про майбутнє», коли ми покладаємося на Божу обіцянку про вічне щастя і передбачаємо це щастя серед серйозних труднощів.

Бажаю чудових Великодніх вихідних вам та вашим близьким! Пам’ятайте про те, що радість, яку ви відчуваєте зараз і відчуватимете вічно, стала вашою завдяки мукам Ісуса у Велику П’ятницю та Його тріумфу у Великодню Неділю. Пам’ятайте, що Ісус помер заради того, щоб повернути всі поневіряння до вашого вічного добра.

Автор − Ренді Елкорн

Джерело: ieshua.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!