Блог Себастьяна Тегзи

Чому для очищення гріхів потрібна жертва?

Як саме жертва усуває гріх? Логіка тут доволі проста: гріх приносить із собою смерть, він забирає, руйнує життя; якщо ж розвернути цей процес у зворотному напрямку, то ми отримаємо логіку жертвоприношення: жертовне віддавання життя руйнує сам гріх, його структуру і знищує смерть.

Ось чому євангеліст Марко незадовго перед Христовими стражданнями розповідає про одну дуже важливу розмову Ісуса з вчителем Закону. Вони говорили про найбільшу заповідь. Книжник повторює за Ісусом сказане Ним і Марко вважає за потрібне аж двічі записати ці слова, очевидно наголошуючи на них:

«Любити [Бога] усім серцем, усім розумом та силою всією, й любити ближнього, немов себе самого, − це більш, ніж усі всепалення та жертви» (Мр. 12:33). Вражає відповідь Ісуса на адресу законовчителя: «Ти недалеко від Божого Царства» (Мр.12:33). Овва! Так це ж ключ до розуміння жертви Христа! Любов, добровільний дар, життя віддане з любов’ю − ось спокута, яка руйнує гріх світу, всю його структуру.

Читайте також:

Як працює жертва?
Бог і гріх несумісні! Що може бути спільного між Світлом і темрявою? Які взаємини у Чистого з нечистими? Яка є участь Вірного з невірними? Яка може бути спільність у Праведного з неправедними? Як…

 

Це більше за те, що відбувалось в Єрусалимському храмі. І саме це було на Голгофі: життя Христа віддане у посвяту за нас, щоб ми були освячені в істині.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button