Медіа новини

Постійна перевірка своїх соціальних мереж може вплинути на мозок молодих людей

Постійна перевірка соціальних мереж може вплинути на мозок молодих людей та впливає на чутливість підлітків до соціальних винагород і покарань. Про це пише Medical Xpress з посиланням на результати дослідження, опубліковані онлайн 3 січня 2022 року в JAMA Pediatrics.

Джерело: pravda

У новому дослідження вивчається, чи пов’язане часте використання соціальних мереж, таких як Facebook, Instagram, Snapchat тощо, зі змінами у функціональному розвитку мозку у підлітків приблизно у віці 12 років.

Дослідження тривало 3 роки. Всього в ньому взяли участь 169 учнів 6-7 класів.

Використовуючи сканування мозку під назвою функціональна магнітно-резонансна томографія, вчені виявили, що регулярне оновлення та перевірка соціальних мереж може бути пов’язано зі змінами в чутливості мозку до соціальних винагород і покарань – лайків в інтернеті та взаємодії з іншими людьми.

Соціальні винагороди не обмежуються сайтами соцмереж. Це може бути позитивний відгук від однолітків або навіть отримання грошей. Лайки у соцмережах також є соціальною винагородою.

«Ми можемо сфотографувати їхній мозок і подивитися, які області мозку активуються, коли вони бачать ці соціальні винагороди, і які області мозку змінюються за ці три роки у відповідь на очікування зворотного зв’язку від однолітків», – сказала автор дослідження Єва Телцер, доцент кафедри психології та неврології.

Вона додала, що результати дослідження показали, що підлітки, які постійно перевіряють свої соцмережі, стають залежними від схвалення чи критики оточення.

Читайте також:

«Ми не знаємо, добре це чи погано − якщо мозок адаптується таким чином, що дозволяє підліткам орієнтуватися у світі, в якому вони живуть, і реагувати на нього, це може бути дуже добре. Якщо це стає компульсивним і викликає звикання та позбавляє їх здатності брати участь у їхньому соціальному світі, це потенційно може бути неадекватним», – зазначила Телцер.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button