АналітикаХристиянські новини

Професор інформатики Девід Гелернтер сумнівається в теорії еволюції Дарвіна

У журналі Claremont Review of Books професор інформатики з Єльського університету Девід Гелернтер висловив сумніви щодо еволюції Чарльза Дарвіна¹. Він написав, що книги прихильників концепції Розумного задуму, особливо «Сумнів Дарвіна» Стівена Мейєра, переконали його, що дарвінівська еволюція не може бути правдивою.² ³

Повідомляє сторінка у Facebook «Креацентр Планета Земля».

Гелернтер разом з Мейєром та прихильником Розумного задуму, доктором Девідом Берлінскі, обговорювали провал дарвінізму в інтерв’ю Пітеру Робінсону з Інституту Гувера⁴.

Хоча Гелернертер і відмовився від теорії Дарвіна, він ще не повністю прийняв концепцію Розумного задуму, частково тому, що вважає існування зла головним аргументом проти такого дизайну.² ⁵

Професор вважає, що на такі важкі питання, як існування зла, необхідні теологічні відповіді. Ось чому біблійне Створення таке важливе.

Читайте також:

Схожі статті

Доктор Девід Берлінскі зробив один разючий коментар: «[Розумний задум] насправді… не дає нам багато. Це ще не теорія… Мене значно більше переконує те, що призводить до справді неінтуїтивного твердження».⁴

Берлінскі правий, що Розумний задум «не… дає нам багато». Це не пояснює, чому існують смерть, зло й страждання, попри незаперечний дизайн у живих істотах. Це також не дає відповіді на інші великі запитання: «Чому ми, люди, маємо вроджене почуття доброго й неправильного?», «Чому мільярди скам’янілостей знаходять у відкладених водою гірських породах у всьому світі?», «Чому культури у всьому світі згадують про всесвітній потоп, який мало не знищив людський рід?».

Біблія дає відповіді на ці запитання – відповіді, що ґрунтуються на реальній історії. До того ж ці відповіді призвели до «неінтуїтивних», але успішних наукових передбачень⁶. Нарешті, Біблія також дає нам відповідь на найважливіше з усіх питань: що вимагає від нас наш Творець, щоб бути в мирі з Ним і отримати вічне життя?

«Бо коли ти устами своїми визнаватимеш Ісуса за Господа, і будеш вірувати в своїм серці, що Бог воскресив Його з мертвих, то спасешся, бо серцем віруємо для праведности, а устами ісповідуємо для спасіння. Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений. Бо нема різниці поміж юдеєм та гелленом, бо той же Господь є Господом усіх, багатий для всіх, хто кличе Його. Бо кожен, хто покличе Господнє Ім’я, буде спасений.» (До Римлян 10:9-13).

Можливо, висновок доктора Девіда Гелернтера дасть поштовх до нової дискусії щодо великого задуму Бога й змусить людей звернутися до Буття – й до всього Писання – заради відповідей.

Автор: Джейк Герберт, PhD з фізики Техаського університету в Далласі.

Джерела:

Institute for Creation Research

  1. Kabbany-Fix, J. Famed Yale computer science professor quits believing Darwin’s theories. The College Fix. Posted July 30, 2019 at www.thecollegefix.comaccessed on August 9, 2019.
  1. Gelernter, D. Giving Up Darwin. Claremont Review of Books. 19 (2). Posted on claremont.orgMay 1, 2019, accessed on August 9, 2019.
  1. Meyer, S. 2013. Darwin’s Doubt. San Francisco, CA: HarperOne.
  2. Mathematical Challenges to Darwin’s Theory of Evolution with Berlinski, Meyer, and Gelernter. Posted on YouTube July 22, 2019.
  3. Dr. Gelernter knows firsthand about the existence of evil in the world. He lost his right hand (and his right eye was injured) when he received a mail bomb from Ted Kaczynski, the so-called Unabomber, in 1993.
  4. Humphreys, D. R. 2008. The Creation of Cosmic Magnetic Fields. Proceedings of the Sixth International Conference on Creationism. Pittsburgh, Dallas: Creation Science Fellowship and Institute for Creation Research, 213-230.
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button