Релігія

Росія боїться будь-якої свободи, зокрема і релігійної

Для Росії головне створити релігійну одноманітність на окупованих територіях, тобто знищити будь-який свідомий опір представників різних релігійних громад. Таку думку в коментарі для Еспресо висловив релігієзнавець, кандидат історичних наук, політв’язень Кремля Ігор Козловський.

Джерело: risu

«Росію, яка є імперією, лякає різноманітність та строкатість українського релігійного ландшафту. З іншого боку, росіяни вражені тим, що наші віряни є активними громадянами й частиною суб’єктного громадянського простору», – сказав Козловський.

Він також розповів, що 8 років окупанти проводили експеримент на захоплених територіях Луганської та Донецької областей, зокрема у Криму, а тепер поширили його на нові окуповані території. Їхнім завданням було знищити релігійне розмаїття в Україні, тому що Росія боїться будь-якої свободи.

Релігієзнавець зазначив, що зараз Україна бореться за багато цінностей, серед яких він виділяє три основних – свободу, гідність та ідентичність.

«Для Росії головне створити одноманіття на окупованих територіях, тобто знищити будь-який свідомий спротив представників різних релігійних спільнот. І росіяни це побачили на прикладі героїчного Маріуполя, коли представники різних релігійних організацій показували мужність, вивозячи наших громадян та допомагаючи військовим. Тому загарбники, як тільки зайшли на наші землі, відразу почали знищувати прояви іншої релігійності, за винятком представників Московського патріархату», – пояснив він.

Читайте також:

В «ЛНР»: заборонили усі видання баптистів

Схожі статті

Ігор Козловський додав, що окупанти робили це різними методами, тому що хтось активно колаборував і став свідомим колаборантом і помічником окупаційної влади, і зрозуміло, що зараз, залишившись на звільнених територіях, вони продовжують свою деструктивну діяльність. Проте були й ті, хто відмовлявся від співпраці, але потім з ними провели профілактичні бесіди, в результаті яких когось зламали, а декому вдалося виїхати з окупованих територій.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button