Про відомих

Роберт Бойль – геніальний вчений і християнин

Роберт Бойль — англійський хімік, фізик і філософ, один із засновників Лондонського королівського товариства. Поклав початок новому напрямові у хімії, в основі якого була вимога вивчення складу речовин експериментальним методом. Уперше запровадив наукове поняття про хімічний елемент.
Нам часто доводиться чути, що всі справжні вчені – прихильники теорії еволюції, оскільки помилковість біблійного літопису Творіння доведена наукою. Насправді ж, засновники сучасних наукових дисциплін (як і багато сучасних вчених) в більшості своїй – саме креаціоністи.
Роберт Бойль, що жив в кінці XVII століття, – один з найвідоміших учених всіх часів і народів. Йому належать лаври першовідкривача в багатьох областях фізики й хімії. Закон Бойля, що визначає взаємозв’язок тиску, температури й об’єму газу, в наші дні вивчають всі школярі.

Ця людина була і справжнім християнином. Він пожертвував чимало грошей на переклад Біблії на різні мови. Його обурювали заяви про те, що наука нібито здатна довести помилковість Біблії (як бачите, і у XVII столітті були попередники сучасних еволюціоністів). Щоб перешкодити проникненню цих ідей в науку, Бойль разом з однодумцями заснував Лондонське королівське товариство – одну з перших креаціоністських організацій. У своєму заповіті він заснував знамениті «Бойлевські лекції», обумовивши, що їхнє завдання – захищати біблійну істину за допомогою науки.
Роберт Бойль вважав науку богоугодною справою, мета якої – якомога більше дізнатися про творіння і Творця.
Послання до Ефесян 2:10
«Бо ми – Його твориво, створені в Христі Ісусі на добрі діла, які Бог наперед приготував, щоб ми в них перебували».

Джерело: День з Творцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!