Релігія

РНБО ініціює заборону релігійних організацій, пов’язаних із Росією

Президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО), яким ініціюється заборона пов’язаних із Росією релігійних організацій.

Джерело: ЛБ

Про це йдеться в указі №820/2022 від 1 грудня 2022 року президента України Володимира Зеленського.

«Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року “Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», − йдеться у документі.

Відповідно до рішення РНБО, Кабінет Міністрів України має внести у двомісячний строк на розгляд Верховної Ради України законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій відповідно до норм міжнародного права у сфері свободи совісті та зобов’язань України у зв’язку зі вступом до Ради Європи.

Також Державна служба України з етнополітики та свободи совісті має бути віднесена до центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується безпосередньо Кабміном.

Державній службі України з етнополітики та свободи совісті мають бути підпорядковані структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, до повноважень яких належать питання реалізації права на свободу совісті і віросповідання, діяльності релігійних організацій.

«Забезпечити у двомісячний строк перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника», − указано в рішенні РНБО.

Також Державна служба України з етнополітики та свободи совісті має забезпечити у двомісячний строк проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української православної церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом, за необхідності вжити передбачених законом заходів.

РНБО наказало СБУ, Нацполіції та іншими державними органами, до компетенції яких відносяться питання у сфері забезпечення національної безпеки, активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спеціальних служб у релігійному середовищі України.

Крім того, мають бути підтримані внесені СБУ пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Самі ж ці персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до фізичних осіб мають бути застосовані згідно з додатком.

Читайте також:

Реалізацією і моніторингом ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) мають зайнятись Кабмін разом із СБУ та Нацбанком.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button