Світ

РФ розпочинає тотальний моніторинг релігійних справ

Передбачено щорічний «Моніторинг звернень громадян про факти порушення принципу рівності громадян незалежно від раси, національності, мови, ставлення до релігії, переконань, приналежності до громадських об’єднань, а також інших обставин, у тому числі влаштуванні на роботу, заміщення посад при формуванні кадрового резерву на федеральному та регіональному рівнях».

Джерело: irp.news

Розпорядженням Уряду Російської Федерації від 20 грудня 2021 року №3718-р затверджено План заходів щодо реалізації у 2022–2025 роках Стратегії державної національної політики Російської Федерації на період до 2025 року (є в ІРП).

Планом передбачено щорічний «Моніторинг звернень громадян про факти порушення принципу рівності громадян незалежно від раси, національності, мови, ставлення до релігії, переконань, приналежності до громадських об’єднань, а також інших обставин, у тому числі влаштуванні на роботу, заміщення посад при формуванні кадрового резерву на федеральному та регіональному рівнях». Виконавцями з цього моніторингу є Федеральне агентство у справах національностей РФ (ФАДН Росії), Мінпраці Росії за участю федеральних та регіональних органів виконавчої влади.

Проте набагато серйозніше виглядає третій щорічний «Релігійний нагляд громадськими об’єднаннями, релігійними та іншими некомерційними організаціями», тобто ці об’єднання обмінюються інформацією про виявлення екстремізму за етнічною та релігійною ознакою, у тому числі про можливі спроби поширення екстремістської ідеології та літератури. Виконавцями тут виступають державні правоохоронні та слідчі органи – задіяні Мін’юст Росії, МВС РФ, Генпрокуратура.

Критерієм виконання всіх цих трьох моніторингів зазначено сам факт їхнього проведення. Це, зокрема, може означати, що немає кількісних критеріїв щодо «охоплення» мінімальної кількості релігійних та інших об’єднань, і не кожне стане об’єктом моніторингу.

За досвідом державно-релігійної взаємодії в сучасній РФ, найімовірніше напрямок зазначеними вище органами запитів як мінімум у всі централізовані релігійні організації з тематики третього моніторингу.

Читайте також:

Також одним із пунктів Плану є соціальна та культурна адаптація іноземних громадян [мігрантів] та їхня інтеграція в російське суспільство, у тому числі іноземних студентів, а також розробка комплексу заходів щодо соціалізації та психологічної адаптації неповнолітніх іноземних громадян, які навчаються у російських школах.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Данило Ковальов

Журналіст газети Слово про Слово. Студент філологічного факультету ЧНУ імені Петра Могили.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button