Релігія

На тимчасово окупованих територіях України влада РФ продовжує переслідувати священиків – архиєпископ ПЦУ Євстратій (Зоря)

Архиєпископ Православної Церкви України Євстратій (Зоря) заявив, що йому відомі кілька десятків випадків переслідування духовенства ПЦУ на тимчасово окупованих територіях нашої країни. Він наголосив, що на цих місцевостях права на свободу совісті просто не існує. Тому єдиною гарантією забезпечення свободи віросповідання може бути лише відновлення суверенітету України на тимчасово окупованих територіях.

Джерело: risu.ua

За словами архиєпископа, влада РФ забирала священиків на так зване «опрацювання», але їх згодом, особливо після розголосу, повертали. Водночас те, що їх повернули, не дає жодних гарантій, що вони їх надалі не будуть переслідувати.

Росія ще з 2014 року переслідує українських священиків. При цьому спротив окупації та російській владі намагаються знищити через фізичну ізоляцію, залякування чи якийсь інший вплив на людей, які є активними та мають авторитет у громаді, каже архиєпископ.

Євстратій зазначив, що Росія проводить зі священослужителями так звані «бесіди», однак невідомо, що з ними насправді робили та які засоби впливу до них застосовували. А дивлячись на приклад переслідувань у Криму та ОРДЛО, можна припустити, що проти релігійних діячів могли використовувати фізичні методи впливу та моральний тиск.

Нагадаємо, що голова Комітету зі свободи віросповідання США Надін Менза зауважила, що релігійним меншинам в Україні загрожують неминучі переслідування та гоніння з боку Росії, тому що українські конфесії не вписуються в «традиційні» для РФ погляди щодо релігії. Детальніше за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!