Журналістське розслідування: РПЦ допомагає МНС Росії у депортації та розселенні українців

За даними розслідування українських журналістів «Слідство.Інфо», Російська православна церква (РПЦ) активно допомагає Міністерству надзвичайних ситуацій Росії (МНС) примусово депортувати громадян України. При цьому церковники розселяють українців по церквах та монастирях. Команда «Слідство.Інфо» знайшли листування релігійних діячів та визначили розташування церковних закладів, де можуть перебувати депортовані.
Джерело: slidstvo.info
Відомо, що російські загарбники примусово вивезли із захоплених українських територій 600 тисяч громадян України, з яких 117 тисяч – це діти.
На російсько-українському кордоні з депортованими людьми проводять так звані «фільтраційні» бесіди, тобто допити. Потім забирають документи та телефони.

При цьому Російська православна церква у співпраці із Міністерством надзвичайних ситуацій Росії залучена в депортації та розселенні українців.
Релігійні діячі на електронну пошту Синодального відділу з благодійності РПЦ (ймовірно mchs@diaconia.ru) отримують звіти щодо окупованих територій та кількості депортованих громадян України, а також маршрути та час доставки українців до Росії.
Листуваннями поділилися зі «Слідство.Інфо» хакери з Anonymus та проєкту DDoSecrets.

Детальніше про листування можна прочитати безпосередньо на сайті команди «Слідство.Інфо».
Розселення депортованих українців
Також відомо, що Російська православна церква централізовано розселяє депортованих по церквах та монастирях.
Команда українських журналістів дізналася, що практично у кожному регіоні, куди привозять українців, є своя єпархія РПЦ, яка опікується питаннями переселенців. Вони приносять їм їжу і проводять «духовні бесіди», а деякі церковники надають свої монастирі та притулки для проживання.

Існує 52 єпархії, що надають допомогу депортованим українцям. Про це свідчать дані офіційного сайту Московського патріархату. Також відомо про 8 пунктів поселень українців на території церковних установ РПЦ (команді «Слідство.Інфо» вдалося зібрати інформацію про 11 таких закладів).
На сайті РПЦ зазначено, що «до 21 квітня в Росії біженці розміщені в церковному притулку в станиці Маничській, притулку в Каменську-Шахтинському, притулку у Воронезькій єпархії, Іверському жіночому монастирі Ростовської єпархії, Успенському чоловічому монастирі Тверській єпархії, Марфоє у Білгороді, у Новочеркаську Ростовської єпархії. Сім’ю біженців прийняв Ковалевський дитячий будинок у Костромській єпархії».


Однак невідомо, що саме відбувається з людьми у притулках та монастирях.
Також українські журналісти знайшли у листуванні Синодального відділу з благодійності переписку про необхідність встановлення камер спостереження у місцях перебування переселених громадян України. Церковники пояснюють це безпековими міркуваннями.
Детальніше про справу РПЦ направлену на депортованих можна прочитати на сайті журналістів «Слідство.Інфо».
Що відомо про співпрацю РПЦ та МНС?
Співпраця церковників та МНС триває з 2010 року після підписання угод.
Після тривалої підтримки один одного, на початку березня 2022 року російський єпископ Пантелеймон та директор Департаменту цивільної оборони та захисту населення МНС Росії генерал-лейтенант Олег Мануйло «обговорили можливості розвитку гуманітарної допомоги біженцям та постраждалим мирним жителям, а також співробітництво Церкви та МНС».
Пантелеймон є заступником архієрея РПЦ та головою Синодального відділу з благодійності. Саме з цього відділу ведеться електронне листування з МНС.


Детальніше про співпрацю РПЦ та МНС можна прочитати на сайті команди «Слідство.Інфо».
Нагадаємо, що за словами секретаря Ради національної безпеки та оборони Олексія Данілова, влада Росії планувала депортувати українців до концтаборів на заході Сибіру для збудування 3-5 великих міст з населенням від 300 тисяч до мільйона. Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов. Детальніше читайте за посиланням.
Також повідомлялося, що «Рускій мір» оголошений лжевченням, про це йдеться у Декларації православних богословів світу, яке підписали 342 богослови, професори та християнські журналісти з усього світу. Текст переклав священник ПЦУ Богдан Огульчанський. Детальніше читайте за посиланням.