СвітХристиянські новини

У Росії складено список священиків, які навчаються за кордоном

Голова Міністерства державної політики та міжрегіональних відносин у Москві Віталій Сучіков надіслав листи релігійним організаціям із проханням надати інформацію про священнослужителів та працівників релігійних організацій, які навчаються за кордоном. Про це повідомляє Portal-Credo з посиланням на IAЦ «Сова», який російська влада визнала іноземним агентом.

Джерело: РІСУ

Ці листи були надіслані напередодні набрання чинності чергової поправки до Закону «Про свободу совісті та свободу релігійних організацій» Російської Федерації. За словами адвоката Сергія Чугунова, цей запит посадових осіб є незаконним:

«По-перше, закон не передбачає таких зобов’язань релігійних організацій.

По-друге, закон не визначає державну установу, яка має право запитувати та збирати такі дані.

По-третє відповідно до 27.07.2006 Стаття 10 Федерального закону №152-ФЗ “Про персональні дані” не дозволяє обробляти спеціальні категорії персональних даних, пов’язані з … релігійними чи філософськими переконаннями …, якщо це не зазначено в статті, але прецеденту поки не існує».

Читайте також:

Тому згідно із законом про релігійні організації, вони мають право відмовляти у таких запитах для посадових осіб.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button