війна

Режим тиші: Україна підтримала ідею генсека ООН про чотириденну «великодню гуманітарну паузу», однак Росія відхилила цю пропозицію

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав припинити бойові дії в Україні у Страсний тиждень з 21 по 24 квітня для гуманітарних коридорів і евакуації цивільних. Міністерство закордонних справ України вдячне генсекретарю ООН за відповідну заяву та підтримало «великодню гуманітарну паузу». Однак Росія відхилила цю пропозицію, зазначивши, що Україна в цьому випадку може отримати зброю.

Джерело: zn.ua та ukrinform.ua

У зверненні Антоніу Гутерріша наголошено, що Росія повинна припинити напади на цивільні об’єкти України для забезпечення захисту цивільного населення.

За словами МЗС України, відповідна заява є необхідною для безпечної евакуації тисяч цивільних осіб, насамперед з багатостраждального Маріуполя.

Також міністерство високо цінує готовність ООН забезпечити доставку вкрай потрібної гуманітарної допомоги населенню найбільш постраждалих районів України.

До того ж МЗС закликає Росію до повної поваги міжнародних зусиль із захисту медичного та гуманітарного персоналу, їхніх транспортних засобів і обладнання, а також лікарень та інших медичних установ. РФ має також забезпечити безпечний і безперешкодний доступ до мирних мешканців на тимчасово окупованих територіях гуманітарного персоналу та його транспортних засобів і обладнання.

Україна завжди була і залишається відданою вирішенню конфлікту мирним та дипломатичним шляхом, заявило Міністерство закордонних справ України.

Офіційний представник голови дипломатії ЄС Жозепа Борреля Петер Стано повідомив, що у Європейському союзі також підтримали заклик щодо пасхального перемир’я.

Однак зі сторони Росії не було позитивної відповіді. За словами постійного представника України при ООН Сергія Кислиці, РФ відхилила пропозицію Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша.

Дмитро Полянський, заступник російського постпреда РФ при ООН, назвав пропозиції про припинення вогню «псевдомиротворчими, брехливим й нещирими». Він заявив, що пауза дала б Україні «передишку» для отримання зброї.

До того ж заступник голови Радбезу РФ Дмітрій Медведєв також розкритикував цю ідею.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button