Протестанти

Служіння на фронті: про українського капелана та єпископа Геннадія Мохненка зняли фільм

Проєкт «Захист» зняв документальний фільм про відомого українського капелана та єпископа Геннадія Мохненка. Це історія про служіння пастора під час війни, яка вдерлась у двері його дому ще 2014-го року.

Джерело: YouTube-канал Геннадія Мохненко

«Сьогодні в сюжеті капелан, який не тільки духовно підтримує наших захисників, але й особисто вивозить цивільних з-під обстрілів. Він став батьком та прикладом для багатьох дітей. Його ненавидить російська пропаганда… Він знаходиться та обирає небезпечний напрямок, бо розуміє, що саме там потрібен найбільше», – зазначається у вступі до фільму.

Повідомляється, що Геннадій Мохненко – військовий капелан, пастор, засновник і керівник дитячого реабілітаційного центру «Республіка Пілігрим». Уродженець Маріуполя та батько 38 дітей, 3 з яких біологічно його.

Також він відомий соціальними ініціативами та масштабними проєктами на захист дітей, позбавлених батьківського піклування. А ще герой численних документальних фільмів про виховання дітей в багатодітних сім’ях, служіння в церкві та благодійність.

У кінострічці розповідається про служіння Геннадія під час війни, яка увірвалася в його дім ще 2014-го року. Тоді він разом з деякими з його синів працювали на фронті й підтримували українських солдатів. А з 24 лютого 2022 року, коли було повномасштабне вторгнення Росії в Україну, капелан вже того дня з командою під обстрілами витаскували людей з-під вогню та евакуювали мешканців.

«…з 2014 року, бувши єпископом однієї з християнських церков, ми зрозуміли, що автоматично стали капеланами. Приїжджаючи на фронт до солдатів як священик, ти не тільки привозиш їжу, одяг, медицину, але ти сідаєш пити чай з ними, і тоді вони відбуваються розмови… Мені доводиться вести дуже серйозні розмови з людьми в окопах, які ніколи раніше серйозно не думали про релігійні питання. У нас є правило – ми не уходимо без молитви».

Головний герой фільму переконаний, що «ми переможемо в цій війні».

Читайте також:

«Те, що наш народ встояв, це духовне явище. Це перемога духу, і цей дух приходить від Господа і зміцнює наші серця», – підкреслив він.

Повна версія фільму

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button